Ο Ορφέας Ελευθερούπολης υποδέχθηκε, το απόγευμα του Σαββάτου (6/9), τον Άρη Αβάτου σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα και έχοντας ως βασικό «όπλο» την αποτελεσματικότητα πήρε άνετα τη νίκη με σκορ (5-1).

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα, ενώ το ξεκίνημα της επανάληψης και πιο συγκριμένα στο 46’ ο Αθανασόπουλος έκανε το (1-0). Στο 65’ ο Κυριατζίδης ισοφάρισε σε (1-1). Στο 67’ αλλά και στο 73’ ο νεοαποκτηθείς Μπάμπης Μουρατίδης σκόραρε δύο φορές ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο (3-1). Στο 80’ ο Κερμενίδης, που ήταν εκ των κορυφαίων της αναμέτρησης έγραψε το (4-1) και στο 85’ ο νεαρός Βακιρτζής διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (5-1).

2 Responses to “Φιλική «πεντάρα» του Ορφέα Ελευθερούπολη σε βάρος του Άρη Αβάτου με σκορ (5-1) το απόγευμα του Σαββάτου (6/9)”