Archive for 28 September 2014
Δυο από τους τέσσερις εκπροσώπους του νομού Καβάλας θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση του θεσμού του Κυπέλλου της Γ Εθνικής μετά τους αγώνες που έγιναν σήμερα Κυριακή (28/9).
Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος πήρε μεγάλη νίκη μέσα στα Γιαννιτσά επί της τοπικής Αναγέννησης με (0-1) ενώ με το ίδιο σκορ πήρε την πρόκριση και ο ΑΟΚ (1-0) στο «Ανθή Καραγιάννη» από τον Απόλλων Αρναίας. Στην Αλεξανδρούπολη ο Ακροπόταμος έχασε από τον τοπικό Εθνικό με (0-1) και πλέον δίνει όλο το βάρος στο πρωτάθλημα. Τέλος ο Ορφέας Ελευθερούπολης μετά από ένα σπουδαίο παιχνίδι έχασε στο γήπεδο του και μάλιστα στην παράταση από τον Πανσερραϊκό με σκορ (0-1).
Έχοντας περισσότερο το μυαλό του στο πρωτάθλημα, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν τον ενδιαφέρει και το κύπελλο της Γ’ Εθνικής ο Α.Ο.Κ. ξεπέρασε με επιτυχία σήμερα Κυριακή (28/9) στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» το εμπόδιο του και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Μία νίκη πέρα για πέρα δίκαιη για την ομάδα του Γιάννη Ισπυρλίδη, η οποία μάλιστα θα μπορούσε να πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις εάν είχαν αξιοποιηθεί τουλάχιστον κάποιες από αυτές τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έχασαν οι παίκτες της Καβάλας.