Archive for 2 August 2022
Η Επιτροπή Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας με ψήφους 7 υπέρ, 2 κατά και 3 λευκά, έκανε δεκτή κατά το άρθρο 53 παρ. 2 του Καταστατικού της ΕΠΟ την εισήγηση του κ. Μπένετ όπως την παρουσίασε στην Επιτροπή ο πρόεδρος της ΕΠΟ κ. Παναγιώτης Μπαλτάκος, για τη σύνθεση της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας, η οποία έχεις ως εξής:
- Steve Bennet (Αγγλία)-Αρχιδιαιτητής, Υπεύθυνος Ορισμών Αξιωματούχων Διαιτησίας Επαγγελματικών Κατηγοριών (Super League1 και Super league2)
- Joao Capella (Πορτογαλία)-VAR Μάνατζερ
- Fritz Stuchilk (Αυστρία)-Σύμβουλος Παρατηρητών Διαιτησίας.
Τα μέλη της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας για το Ερασιτεχνικό Ποδόσφαιρο, είναι τα εξής:
Από την Ειδική Επιτροπή Προπονητών της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας γίνεται γνωστό ότι, η ΕΠΟ σε συνεργασία με την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ν. Έβρου διοργανώνουν σχολή προπονητών UEFA C η οποία θα λειτουργήσει στην Αλεξανδρούπολη την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου 2022.
Η σχολή θα διεξαχθεί σε 2 φάσεις. Η 1η φάση θα ξεκινήσει την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου και θα έχει διάρκεια 7 ημερών, ενώ για την ημερομηνία διεξαγωγής της 2ης φάσης θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση.
Θα πρέπει οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι προπονητές να καταθέσουν τα παρακάτω απαιτούμενα δικαιολογητικά στο proponites@epo.gr και παράλληλα να στείλουν την αίτηση τους και στο info@epsevrou.gr, ώστε να γίνει η αξιολόγηση των υποψηφίων και να ανακοινωθούν οι σχετικές ημερομηνίες διεξαγωγής της σχολής.