xerox
xerox

Με την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής έπεσε και η αυλαία του α’ γύρου στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και ο απολογισμός για τις τέσσερις ομάδες του νομού Καβάλας, ήταν μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Νέστος Χρυσούπολης σε ένα πολύ καθοριστικό παιχνίδι που έδωσε μέσα στον δυνατό Ηρακλή Νέου Ζυγού, μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετά πλούσιο θέαμα πήρε τη νίκη με (0-1), ενώ ο Κεραυνός Πέρνης σε μία ακόμη πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον στο γήπεδο της Χρυσούπολης κόντρα στον Απόλλων Παραλιμνίου, έμεινε στο (2-2). Τέλος η Δόξα Θεολόγου στο δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι που έδωσε, αυτήν την φορά με αντίπαλο τον Πανδραμαϊκό ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για τον α’ γύρο με ήττα με σκορ (1-3).Τέλος να αναφέρουμε ότι στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ο Αετός Ορφανού είχε ρεπό.

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Αρης Αβατου 0-1 (32′ Τσάπαρης)
Κιλκισιακός – Πανσερραϊκός 0-5 (29′ Γκουρτσας, 45′ Πτηνόπουλος, 48′ Γιανναράκης, 51′ Πτηνόπουλος, 77′ Γκουρτσας)
Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2 (15′ Λάσπατζης, 88′ – 26′ Γιαννόπουλος, 74′ Γιαννόπουλος)
Ηρακλής Ζυγού – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (60′ Λίτσκας)
Δόξα Κάτω Καμήλας – Ορφέας Ξάνθης 6-0 (20′ Κωνσταντίνου, 33′ Κωνσταντίνου, 54′ Κωνσταντίνου, 61′ Κεχαγιάς, 85′ Μπονερης, 89′ Σιακκας)
Δόξα Θεολόγου Ποτου – Πανδραμαϊκός 1-3 (48′ Μουσας – 41′ πεν. Μπερούκας, 60′ Μπελμανι, 63′ Μπερούκας)
ΡΕΠΟ: Αετός Ορφανού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Πανσερραϊκός 30 (35-8) (3β)
——————————–
2. Νέστος Χρυσούπολης 30 (22-12) (0β)
3. Πανδραμαϊκός 29 (23-10)
4. Απόλλων Παραλιμνίου 22 (19-10)
5. Άρης Αβάτου 19 (18-14) (3β)
6. Δόξα Κάτω Καμήλας 19 (23-16) (0β)
7. Αετός Οφρυνίου 16 (17-15)
8. Κεραυνός Πέρνης 14 (18-21)
——————————–
9. Ένωση Αλεξανδρούπολης 13 (12-19)
10 .Ορφέας Ξάνθης 9 (9-21)
11. Ηρακλής Ζυγού 7 (6-11) (3β)
12. Κιλκισιακός 7 (9-27) (0β)
13.Δόξα Θεολόγου Ποτου 2 (3-27)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η, 4/1/2020)
Ένωση Αλεξανδρούπολης- Αετός Ορφανού
Άρης Αβάτου- Κεραυνός Πέρνης
Πανσερραϊκός- Ηρακλής Νέου Ζυγού
Απόλλων Παραλιμνίου- Δόξα Κάτω Καμήλας
Νέστος Χρυσούπολης- Πανδραμαϊκός
ΟρφέαςΞάνθης- Δόξα Θεολόγου Πότου
ΡΕΠΟ: Κιλκισιακος

 

 


Comments are closed.