xerox
xerox

«Φωτιά» στην κυριολεξία πήρε η κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας αφού μετά την ολοκλήρωση της 8ης αγωνιστικής στο ρετιρέ παρατηρείται συνωστισμός, με τρεις ομάδες να βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής.

 

Στο σημαντικότερο ματς της αγωνιστικής, το σερί των νικών και το αήττητο του ΜΑ Ορφανίου αποτελεί παρελθόν αφού ο Βύρωνας Καβάλας στο μεγάλο ντέρμπι, «έκλεψε» τις εντυπώσεις και ταυτόχρονα πήρε το σπουδαίο «τρίποντο» με σκορ (0-2) σε μία αναμέτρηση με πολλές συγκινήσεις και πολύ καλό θέαμα.  Κι αν κάποιοι περίμεναν ένα ακόμη στραβοπάτημα του Ορφέα Ελευθερούπολης μάλλον έπεσαν έξω αφού το συγκρότημα του Παντελή Στυλιανού που φέτος ταλαιπωρείται στο κομμάτι της έδρας, αυτήν την φορά στο γήπεδο των Ελευθερών νίκησε τον ουραγό Ατρόμητο Χαλκερού με (3-2) και πήρε βαθιές ανάσες για τη συνέχεια. Η παρουσία της Δόξας Αμυγδαλεώνα στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας σε ένα ακόμη ματς απέδειξε το ότι η νεοφώτιστη ομάδα αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη. Η πολύ καλή συνέχεια της Δόξας δόθηκε στο γήπεδο της Φωλιάς με την εντυπωσιακή νίκη με σκορ (1-5) σε βάρος του τοπικού Αστέρα σε ένα παιχνίδι «παράσταση για έναν ρόλο». Στο «Βερούλειο» στάδιο μάλλον υπήρξε δίκαιη η μοιρασιά ανάμεσα στην ΑΕΚ Καβάλας και τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης που έμειναν στο (1-1) ενώ η Κεραμωτή που αγωνίστηκε με 5 απουσίες στην έδρας της παραχώρησε την λευκή ισοπαλία (0-0) στον Φρίξο Πλατανονόπου. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο Βρασίδας Νέας Περάμου νίκησε στο γήπεδο του με σκορ (1-0) τον Απόλλων Χρυσοχωρίου σε ένα πολύ σημαντικό «τρίποντο» ενώ η Αναγέννηση Λιμεναρίων είχε μία ακόμη απώλεια στο γήπεδο του αφού κόντρα στον Άρη Πηγών αναδείχθηκε ισόπαλη με (2-2).

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (9-10/11), στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική

Βρασίδας-Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-0

ΜΑ  Ορφανίου-Βύρωνας Καβάλας 0-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Άρης Πηγών 2-2

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-5

ΠΟ Κεραμωτής-Φρίξος Πλατανοτόπου 0-0

ΑΕΚ Καβάλας-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 1-1

Ορφέας Ελευθ/λης-Ατρόμητος Χαλκερού 3-2

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

ΜΑ  Ορφανίου 21 (15-6)

Βύρωνας Καβάλας 20 (18-4)

Ορφέας Ελευθερούπολης 20 (19-6)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 16 (16-7)

Αστέρας Φωλιάς 13 (13-7)

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 11 (7-10)

Π.Ο Κεραμωτής 10 (3-3)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 9 (8-11)

Φρίξος Πλατανοτόπου 8 (6-12)

ΑΕΚ Καβάλας 7 (8-12)

Άρης Πηγών 7 (10-12)

Βρασίδας Ν. Περάμου 7 (3-9)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 4 (9-17)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (7-17)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική

Απόλλωνας Χρυσοχωρίου-Βύρωνας

Άρης Πηγών-Βρασίδας Ν. Περάμου

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΜΑ Ορφανίου

Φρίξος Πλατανοτόπου-Λιμενάρια

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Αστέρας Φωλιάς

Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΟ Κεραμωτής

ΑΕΚ Καβάλας-Ορφέας Ελευθ/λης

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Άγιος Λουκάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ατρόμητος Λεκάνης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποσειδώνας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Θεαγένης

Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Πρίνου

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`-Ηρακλής Καβάλας

Πανιώνιος Ξεριά-Άρης Ζυγού

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Άρης Ζυγού 21 (19-8)

Ηρακλής Καβάλας 19 (15-3)

Άρης Πρίνου 19 (17-5)

Μακεδονικός Αγιάσματος 14 (16-7)

Θεαγένης Θάσου 14 (11-5)

Καβάλα 2004 13 (19-14)

Θράκη Γραβούνας 13 (13-10)

Κεραυνός Καλλιράχης 12 (13-8)

Ποσειδώνας Καβάλας 10 (15-16)

ΠΑΟΚ Καβάλας 8 (5-10)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 6 (4-11)

Άγιος Λουκάς 6 (7-21)

Ατρόμητος Λεκάνης 5 (8-19)

Πανιώνιος Ξεριά Αποχώρησε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-10η αγωνιστική

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Θράκη Γραβούνας

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Λεκάνης-Μακεδονικός Αγιάσματος

Ποσειδώνας-Κεραυνός Καλλιράχης

Θεαγένης- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`

Άρης Πρίνου-Άρης Ζυγού

Ηρακλής Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αμισιανά 5-1

Κεραυνός Ελευθερών-ΑΟ Κάρυανης 3-0 α.α.

Παναγία-Κεραυνός Κρηνίδων 2-4

Παγγαίο-Παγγαιϊκός 2-2

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΕ Πιερέων 5-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Πολύστυλο 1-0

Ελπίδες Καβάλας-Μ.Α Φιλίππων 0-6

Ρεπό: ΑΟ Ποταμιάς

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 23 (28-7)

Κεραυνός Ελευθερών 19 (23-6)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 18 (34-16)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 17 (16-5)

Κεραυνός Κρηνίδων 16 (23-14)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 14 (23-15)

Μακεδονικός Αμισιανών 13 (25-22)

Ασπίδα Πολυστύλου 13 (14-12)

ΑΣ Παγγαίο 11 (18-22)

Μ.Α Φιλίππων 12 (16-7)

ΑΕ Πιερέων 10 (15-23)

Α.Ο Ποταμιάς 9 (12-30)

Αίας Παναγίας 3 (9-28)

Ελπίδες Καβάλας 3 (8-35)

Α.Ο Κάρυανης Αποχώρησε

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη 10η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο

Μακεδονικός Αμισιανών-Παναγία

ΑΟ Κάρυανης-Παγγαίο

Κεραυνός Κρηνίδων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Παγγαιϊκός-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ασπίδα Πολυστύλου-Ελπίδες Καβάλας

Ρεπό ΑΕ Πιερέων

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris