Παρουσία πλήθος παραγόντων σωματείων πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της τοπικής ένωσης η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και το οποίο πρέπει να σημειώσουμε ότι αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
Η έναρξη του νέου πρωταθλήματος ορίστηκε για το Σαββατοκύριακο 15-16 Σεπτέμβριου και αναλυτικά η κλήρωση που ανέδειξε 13 αγωνιστικές στον α’ γύρο και άλλες τόσες στον β’ γύρο, είναι η εξής:
1η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π-ΑΕΚ Καβάλας
Ορφέας-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Μ. Α Φιλίππων
Φρίξος Πλατανοτόπου-Κεραυνός Κρηνίδων
Βύρωνας Καβάλας-Θεαγένης Θάσου
Ολυμπιακός Καβάλας-Δόξα Θεολόγου
Ατρόμητος Χαλκερού-Άρης Πηγών
2η αγωνιστική
Ορφέας Ελ-Βρασίδας Ν. Περάμου
ΑΕΚ Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Φρίξος Πλατανοτόπου
Μ. Α Φιλίππων-Βύρωνας Καβάλας
Κεραυνός Κρηνίδων-Ολυμπιακός Καβάλας
Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού
Δόξα Θεολόγου-Άρης Πηγών
3η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Φρίξος Πλατανοτόπου-Ορφέας Ελευθ.
Βύρωνας Καβάλας-ΑΕΚ Καβάλας
Ολυμπιακός Καβάλας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
Ατρόμητος Χαλκερού-Μ. Α Φιλίππων
Άρης Πηγών-Κεραυνός Κρηνίδων
Δόξα Θεολόγου-Θεαγένης Θάσου
4η αγωνιστική
Φρίξος Πλατανοτόπου-Βρασίδας Ν. Π
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας
Ορφέας Ελ-Ολυμπιακός Καβάλας
ΑΕΚ Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού
Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Άρης Πηγών
Μ. Α Φιλίππων-Δόξα Θεολόγου
Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης
5η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π- Βύρωνας
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Φρίξος Πλατανοτόπου
Ατρόμητος Χαλκερού-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Αρης Πηγών-Ορφέας Ελςυθ/λης
Δόξα Θεολόγου-ΑΕΚ Καβάλας
ΘεαγένηςΝαζιανζός Νέας Καρβάλης
Κεραυνός Κρηνίδων-Μ. Α Φιλίππων
6η αγωνιστική
Ολυμπιακός Καβάλας-Βρασίδας Ν. Π
Βύρωνας-Ατρόμητος Χαλκερού
Φρίξος Πλατανοτόπου-Άρης Πηγών
Αναγέννηση Λιμεναρίων- Δόξα Θεολόγου
Ορφέας Ελευθ.-Θεαγένης Θάσου
ΑΕΚ Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων
Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Μ. Α Φιλίππων
7η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π- Ατρόμητος Χαλκερού
Αρης Πηγών- Ολυμπιακός Καβάλας
Δόξα Θεολόγου- Βύρωνας
Θεαγένης- Φρίξος Πλατανοτόπου
Κεραυνός Κρηνίδων- Αναγέννηση Λιμεναρίων
Μ. Α Φιλίππων- Ορφέας Ελ
Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- ΑΕΚ
8η αγωνιστική
Άρης Πηγών-Βρασίδας Ν. Περάμου
Ατρόμητος Χαλκερού-Δόξα Θεολόγου
Ολυμπιακός Καβάλας-Θεαγένης
Βύρωνας-Κεραυνός Κρηνίδων
Φρίξος Πλατανοτόπου-Μ. Α Φιλίππων
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
Ορφέας Ελευθ.-ΑΕΚ Καβάλας
9η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π-Δόξα Θεολόγου
Θεαγένης-Άρης Πηγών
Κεραυνός Κρηνίδων-Ατρόμητος Χαλκερού
Μ. Α Φιλίππων-Ολυμπιακός Καβάλας
Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Βύρωνας
ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελ.
10η αγωνιστική
Θεαγένης-Βρασίδας Ν. Περάμου
Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων
Άρης Πηγών-Μ. Α Φιλίππων
Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης
Ολυμπιακός Καβάλας-ΑΕΚ Καβάλας
Βύρωνας-Ορφέας Ελευθερούπολης
Φρίξος Πλατανοτόπου-Λιμενάρια
11η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π- Κεραυνός Κρηνίδων
Μ. Α Φιλίππων- Θεαγένης
Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Δόξα Θεολόγου
ΑΕΚ- Αρης Πηγών
Ορφέας Ελ- Ατρόμητος Χαλκερού
Αναγέννηση Λιμεναρίων- Ολυμπιακός Καβάλας
Βύρωνας- Φρίξος Πλατανοτόπου
12η αγωνιστική
Μ. Α Φιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου
Κεραυνός Κρηνίδων-Νέα Καρβάλη
Θεαγένης Θάσου-ΑΕΚ Καβάλας
Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ελευθ/λης
Άρης Πηγών-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Ατρόμητος Χαλκερού-Φρίξος Πλατανοτόπου
Ολυμπιακός Καβάλας-Βύρωνας Καβάλας
13η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Π-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
ΑΕΚ Καβάλας-Μ. Α Φιλίππων
Ορφέας Ελ-Κεραυνός Κρηνίδων
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Θεαγένης
Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Θεολόγου
Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών
Ατρόμητος Χαλκερού-Ολυμπιακός Καβάλας
*** Στον β’ γύρο τα ζευγάρια είναι αντίστροφα.