Την τρίτη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες ημέρωσε ο ΓΣ Ελευθερούπολης αυτήν την φορά σε βάρος της ΑΕ Κομοτηνής με σκορ (80-66). Μία νίκη πέρα για πέρα δίκαιη για την ομάδα της Ελευθερούπολης η οποία αξιοποίησε το παράγοντα έδρα, είχε περισσότερες επιλογές σε άμυνα και επίθεση και δίκαια πανηγύρισε την 3η νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Από την άλλη πλευρά να σημειώσουμε ότι η ομάδα της Κομοτηνής ήταν πολύ κακή από την αρχή του αγώνα και με διψήφιες διαφορές στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να είναι καταστροφικό και τους Καβαλιώτες μπροστά με +14 (28-14) και το ημίχρονο να λήγει κοντά στους 20 πόντους με 47-29. Η ΑΕΚ έσφιξε λίγο την άμυνα της και μείωσε στο 30′ σε 64-51 με την Ελευθερούπολη στο 35′ να ξεφεύγει με 74-56 με το τελικό 80-66 να είναι πολύ τιμητικό για τους Κομοτηναίους.

Δεκάλεπτα: 28-14, 47-29, 64-51, 80-66

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 14 (1), Γαϊτανίδης 2, Μασάδης 6 (1), Κουκουλίδης, Θεοδωράκος 17 (4), Μανάκας 5 (1), Απαζίδης 2, Ιωάννου 9 (1), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 25.

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμανλής, Παπαδόπουλος, Καραμπίνης 13 (2), Θεοδωρίδης 2, Δάτσης 11 (1), Κουτσοβασίλης 13 (3), Χρήστου, Λαγογιάννης 1, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 10 (3), Κυφωνίδης 12 (1).