Τρία μετάλλια και ένα κύπελλο, ήταν ο απολογισμός για τους αθλητές του Σκοπευτικού Συλλόγου «Αετός», που συμμετείχαν στον αγώνα σκοποβολής πήλινου στόχου σκητ, που πραγματοποιήθηκε στο σκοπευτήριο Μαυροβουνίου Σκύδρας.

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι ο Τάσος Βαμβακίδης, με επίδοση 71/125, αναδείχτηκε 1ος νικητής στην κατηγορία Γ, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο και το κύπελλο. Επίσης, τέθηκε επικεφαλής στη βαθμολογία του πανελληνίου πρωταθλήματος και στην Α Ζώνη της βόρειας Ελλάδας.

Από την άλλη πλευρά ο Γιώτης Παπαντωνίου, με επίδοση 107/125, αναδείχτηκε 2ος νικητής στην κατηγορία Α και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Ο Σάκης Ντενικοράκης, με επίδοση 100/125, κατέλαβε την 4η θέση στην ίδια κατηγορία.

Τέλος να αναφερθεί ότι ο Πάνος Δαμιανός, επίσης, έλαβε στην 4η θέση στην κατηγορία Β, χάνοντας το χάλκινο μετάλλιο για ένα βαθμό, ενώ ο Σωτήρης Βαλούρδος, πήρε την 8η θέση ενώ ο Σάκης Χάσπαρης, με επίδοση 75/125, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των διαχρονικών αθλητών.