Με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία θα παραταχθεί το Σάββατο (4/2) στις 5 το απόγευμα στο κλειστό “Αλεξάνδρα Δήμογλου” η ομάδα μπάσκετ της Καβάλας η οποία στις 5 το απόγευμα θα αντιμετωπίσει τον Αίολο Αστακού με μοναδικό στόχο την κατάκτηση της 2ης συνεχόμενης νίκης.
Πρόκειται για ένα παιχνίδι καθοριστικό εμ τον Ηλία Μωσαϊδη να μην αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα. Μάλιστα να σημειώσουμε ότι από την Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας ανακοινώνεται ότι οι τιμές των εισιτηρίων που θα ισχύσουν για τον αγώνα ΕΝΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ, που θα διεξαχθεί το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου στις 17:00 είναι οι ακόλουθες:
Γενική είσοδος: 10 ευρώ
Παιδικά (έως 12 ετών): ΔΩΡΕΑΝ
Φοιτητές (με επίδειξη φοιτητικής ταυτότητας): 5 ευρώ
Μαθητές (με επίδειξη πάσο): 5 ευρώ
Συνοδοί αθλητών Ακαδημιών: 5 ευρώ
Από κει και πέρα να αναφέρουμε και όπως έγινε γνωστό μαθητές και μαθήτριες από το 1ο Λύκειο Καβάλας, θα παρακολουθήσουν τον εντός έδρας αγώνα της «Ένωσης Καλαθοσφαίρισης Καβάλας Καβάλα BC», το ερχόμενο Σάββατο 4 Φεβρουαρίου, με αντίπαλο την ομάδα «Αίολος Αστακού» στις 5 το απόγευμα, στο κλειστό Αθλητικό Κέντρο «Αλεξάνδρα Δήμογλου».
Υπενθυμίζουμε ότι, η ενέργεια αυτή γίνεται στο πλαίσιο των αποφάσεων της διοίκησης για τη διάδοση του basket σε συνεργασία με τις διευθύνσεις των σχολείων, που από φέτος καθιερώνει τη φιλοξενία σε κάθε αγώνα εντός έδρας ενός σχολείου (κυκλική φιλοξενία μετά από κλήρωση.
Η ερχόμενη αγωνιστική
(16η, 4 Φεβρουαρίου)
Η βαθμολογία-15η αγωνιστική