Συνολικά 4 ακόμη αναμετρήσεις πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης (12/10) στο πλαίσιο της Β` φάσης του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Καβάλας και στις οποίες δεν έλειψαν οι εκπλήξεις.
Μία από αυτές έγινε στο “Βερούλειο” στάδιο αφού η ΑΕΚ Καβάλας στη διαδικασία των πέναλτι αποκλείστηκε από την επόμενη φάση από το αξιόμαχο Φρίξο Πλατανοτόπου. Στην Πέρνη, ο τοπικός Κεραυνός απέκλεισε από την επόμενη φάση τον Ηρακλή Καβάλας με σκορ (2-1) ενώ εύκολο απόγευμα είχε ο Ορφέας Ελευθερούπολης με την εκτός έδρας νίκη (1-4) στο Πολύστυλο. Τέλος στο γήπεδο του Ποτού η Δόξα Θεολόγου νίκησε τον Θεαγένη Θάσου με σκορ (3-2).
Συνοπτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:
Δόξα Θεολόγου- Θεαγένης Θάσου 3-2
Ασπίδα Πολυστύλου- Ορφέας Ελευθερούπολης 1-4
ΑΕΚ- Φρίξος Πλατανοτόπου 0-0 (2-3 στα πέναλτι)
Κεραυνός Πέρνης- Ηρακλής Καβάλας 2-1