Πολύτιμη νίκη με σκορ (3-1) πήρε η Αναγέννηση Λιμεναρίων στην αναμέτρηση που έδωσε με αντίπαλο τη Κεραμωτή για την 12η αγωνιστική του γκρουπ υποβιβασμού του 1ου ομίλου της League της Ε.Π.Σ. Καβάλας. Την ίδια ώρα ευρεία νίκη σημείωσε και ο Βύρων Καβάλας στη Γραβούνα με το εντυπωσιακό σκορ (2-7). «Λευκή» ισοπαλία στο Αγίασμα στη κόντρα με τον Απόλλων Χρυσοχωρίου (0-0)-Ρεπό είχε στην 12η αγωνιστική ο Ναζιανζός Νέας Καρβάλης που είναι στη κορυφή του ομίλου.

Θράκη Γραβούνας- Βύρων Καβάλας: 2-7

Ευρεία νίκη, με σκορ (2-7), πέτυχε ο Βύρων Καβάλας στη Γραβούνα για την 12η αγωνιστική του γκρουπ υποβιβασμού του 1ου ομίλου της League. Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 12ο λεπτό με το εύστοχο πέναλτι του Ανωτίδη (0-1). Στο 16 με εύστοχο πέναλτι του Σκαμάγκη έγινε το 1-1. Στο 18 κεφαλιά του Ανωτίδη για το 1-2. Στο 22 σουτ του Δημητράκη και 1-3. Στο 25 με σουτ του Νάσου η Γραβούνα μείωσε σε 2-3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 60 σουτ του Δημητράκη και 2-4. Στο 62 ο Βλαχάβας με σουτ ανέβασε τον δείκτη στο 2-5. Στο 66 ο Καλόγρηας έκανε το 2-6. Στο 70 ο Δομουτζόγλου με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-7.

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Κεραμωτή: 3-1

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει τη Κεραμωτή στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 12η αγωνιστική του γκρουπ υποβιβασμού του 1ου ομίλου της League με σκορ (3-1). Στο 5ο μόλις λεπτό ο Μαμουλάρι έκανε το 1-0. Στο 22 ο Λορέντζος σκόραρε για το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 70 ο Λορέντζος ξαναχτύπησε για το 3-0 για να μειώσει στο τελικό 3-1 ο Καλπακίδης.

Απόλλων Χρυσοχωρίου- Θεαγένης: 0-0

Μοιρασιά, με 0-0, στο γήπεδο του Αγιάσματος στη κόντρα μεταξύ του Απόλλωνα Χρυσοχωρίου και του Θεαγένη για την 12η αγωνιστική του γκρουπ υποβιβασμού του 1ου ομίλου της League. Ο Θεαγένης είναι στη 2η θέση σε ισοβαθμία με τη Κεραμωτή με 27β. και το Χρυσοχώρι ακολουθεί με 26.

Ρεπό: Θράκη Γραβούνας

One Response to “Πολύτιμη νίκη με σκορ (3-1) πήρε η Αναγέννηση Λιμεναρίων στην αναμέτρηση με αντίπαλο τη Κεραμωτή για την 12η αγωνιστική του γκρουπ υποβιβασμού του 1ου ομίλου της League της Ε.Π.Σ. Καβάλας. Την ίδια ώρα ευρεία νίκη σημείωσε και ο Βύρων στη Γραβούνα με το εντυπωσιακό (2-7)”