xerox
xerox

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας (ΕΠΟ) η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος τη; Γ’ Εθνικής κατηγορίας και στον 1ο όμιλο στον οποίο θα συμμετέχουν οι τέσσερις (4) ομάδες του νομού Καβάλας θα λάβουν μέρος τελικά μόνο δεκατρείς (13) ομάδες από την Ανατολική Μακεδονία και Θράκης αλλά και από την Κεντρική Μακεδονία.

 

Βέβαια εκείνο το οποίο πρέπει να υπογραμμίσουμε είναι το ότι το νέο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, παρά τον μικρό αριθμό των ομάδων που θα συμμετέχουν, αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και σίγουρα οι τέσσερις (4) ομάδες του νομού Καβάλας που θα επιδιώξουν να παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο.

Να σημειώσουμε παράλληλα ότι το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί συνολικά σε 26 ενώ κάθε αγωνιστική λόγω του μονού αριθμού των ομάδων που συμμετέχουν, θα κάνει το ρεπό της. Στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, Αετός Ορφανού και Κεραυνός Πέρνης θα αγωνιστούν στα γήπεδα τους ενώ Νέστος Χρυσούπολης και Δόξα Θεολόγου μακριά από αυτά. Ειδικότερα να τονίσουμε ότι ο Αετός Ορφανού στο γήπεδο του Οφρυνίου θα επιδιώξει να μπει με το «δεξί» στο νέο πρωτάθλημα στην αναμέτρηση κόντρα στην Ένωση Αλεξανδρούπολης ενώ ο Κεραυνός Πέρνης την 1η αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον Άρη Αβάτου. Η πρεμιέρα βρίσκει το Νέστο Χρυσούπολης να ταξιδεύει στη γειτονική Δράμα και σε ένα παιχνίδι βγαλμένο από τα παλιά θα αντιμετωπίσει τον Πανδραμαϊκό. Τέλος η νεοφώτιστη ομάδα της Δόξας Θεολόγου στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου θα ταξιδέψει στην γειτονική Ξάνθη για να αγωνιστική κόντρα στον τοπικό Ορφέα σε μία δύσκολη έξοδο.

 

Αναλυτικά η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος του νέου πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, είναι η εξής:

 

1η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου- Ενωση Αλεξανδρούπολης

Κεραυνός Πέρνης- Αρης Αβάτου

Ηρακλής  Ζυγού- Πανσερραϊκός

Δόξα Κάτω Καμήλας- Απόλλων Παραλιμνίου

Πανδραμαϊκός- Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου- Ορφέας Ξάνθης

Ρεπό: Κιλκισιακός

 

2η αγωνιστική

Κιλκισιακός- Αετός Οφρυνίου

Ενωση Αλεξανδρούπολης- Κεραυνός Πέρνης

Άρης Αβάτου- Δόξα Κάτω Καμήλας

Πανσερραϊκός- Πανδραμαϊκός

Απόλλων Παραλιμνίου- Δόξα Θεολόγου

Νέστος- Ορφέας Ξάνθης

Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού

 

3η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου- Κεραυνός Πέρνης

Ηρακλής Ζυγού- Κιλκισιακός

Δόξα Κάτω Καμήλας- Ένωση Αλεξανδρούπολης

Δόξα Θεολόγου- Άρης Αβάτου

Ορφέας Ξάνθης- Πανσερραϊκός

Νέστος- Απόλλων Παραλιμνίου

Ρεπό : Πανδραμαϊκός

 

4η αγωνιστική

Ηρακλής Ζυγού- Αετός Οφρυνίου

Κεραυνός Πέρνης- Δόξα Κάτω Καμήλας

Κιλκισιακός- Πανδραμαϊκός

Ένωση Αλεξανδρούπολης- Δόξα Θεολόγου

Άρης Αβάτου- Νέστος

Πανσερραϊκός- Απόλλων Παραλιμνίου

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

 

5η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου- Δόξα Κάτω Καμήλας

Πανδραμαϊκός- Ηρακλής Ζυγού

Δόξα Θεολόγου- Κεραυνός Πέρνης

Ορφέας Ξάνθης- Κιλκισιακός

Νέστος- Ενωση Αλεξανδρούπολης

Πανσερραϊκός- Αρης Αβάτου

Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου

 

6η αγωνιστική

Πανδραμαϊκός- Αετός Οφρυνίου

Δόξα Κάτω Καμήλας- Δόξα Θεολόγου

Ηρακλής Ζυγού- Ορφέας Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης- Νέστος

Κιλκισιακός- Απόλλων Παραλιμνίου

Ενωση Αλεξανδρούπολης- Πανσερραϊκός

Ρεπό: Άρης Αβάτου

 

7η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου- Δόξα Θεολόγου

Ορφέας Ξάνθης- Πανδραμαϊκός

Νέστος- Δόξα Κάτω Καμήλας

Απόλλων Παραλιμνίου- Ηρακλής Ζυγού

Πανσερραϊκός- Κεραυνός Πέρνης

Αρης Αβάτου- Κιλκισιακός

Ρεπό: Ενωση Αλεξανδρούπολης

 

8η αγωνιστική

Ορφέας Ξάνθης- Αετός Οφρυνίου

Δόξα Θεολόγου- Νέστος

Πανδραμαϊκός- Απόλλων Παραλιμνίου

Δόξα Κάτω Καμήλας- Πανσερραϊκός

Ηρακλής Ζυγού- Αρης Αβάτου

Κιλκισιακός- Ενωση Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

 

9η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου- Νέστος Χρυσούπολης

Απόλλων Παραλιμνίου- Ορφέας Ξάνθης

Πανσερραϊκός- Δόξα Θεολόγου

Αρης Αβάτου- Πανδραμαϊκός

Ενωση Αλεξανδρούπολης- Ηρακλής Ζυγού

Κεραυνός Πέρνης- Κιλκισιακός

Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας

 

10η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου- Αετός Οφρυνίου

Νέστος- Πανσερραϊκός

Ορφέας Ξάνθης- Αρης Αβάτου

Πανδραμαϊκός- Ενωση Αλεξανδρούπολης

Δόξα Κάτω Καμήλας- Κιλκισιακός

Ηρακλής Ζυγού- Κεραυνός Πέρνης

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

 

11η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου- Πανσερραϊκός

Αρης Αβάτου- Απόλλων Παραλιμνίου

Ενωση Αλεξανδρούπολης- Ορφέας Ξάνθης

Κιλκισιακός- Δόξα Θεολόγου

Κεραυνός Πέρνης- Πανδραμαϊκός

Δόξα Κάτω Καμήλας- Ηρακλής Ζυγού

Ρεπό: Νέστος

 

12η αγωνιστική

Αρης Αβάτου- Αετός Οφρυνίου

Απόλλων Παραλιμνίου- Ενωση Αλεξανδρούπολης

Νέστος- Κιλκισιακός

Ορφέας Ξάνθης- Κεραυνός Πέρνης

Δόξα Θεολόγου- Ηρακλής Ζυγού

Πανδραμαϊκός- Δόξα Κάτω Καμήλας

Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

13η αγωνιστική

Ενωση Αλεξανδρούπολης- Αρης Αβάτου

Κιλκισιακός- Πανσερραϊκός

Κεραυνός Πέρνης- Απόλλων Παραλιμνίου

Ηρακλής Ζυγού- Νέστος

Δόξα Κάτω Καμήλας- Ορφέας Ξάνθης

Δόξα Θεολόγου- Πανδραμαϊκός

Ρεπό: Αετός Οφρυνίου


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris