xerox
xerox

Τεράστιο είναι το ενδιαφέρον που υπάρχει στο υπό εξέλιξη πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας το οποίο θα συνεχιστεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (21-22/10) με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής με αναμετρήσεις που παρουσιάζουν μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Από τα σημαντικότερα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής θα διεξαχθεί στο “Βερούλειο” στάδιο με τον τοπικό Βύρωνα να υποδέχεται τον Βρασίδα Νέας Περάμου, ενώ σε ένα ακόμη μεγάλο παιχνίδι στο γήπεδο του Ποτού, η Δόξα Θεολόγου θα φιλοξενήσει τον Ορφέα Ελευθερούπολης. Στον Πλατανόνοπο ο Φρίξος υποδέχεται τον Κεραυνό Πέρνης και στο γήπεδο των Αντιφιλίππων ο Μέγας Αλέξανδρος φιλοξενεί τον Απόλλων Χρυσοχωρίου. Από κει και πέρα υπάρχει η αναμέτρηση του Εθνικού Ν. Καρυάς με την Αναγέννηση Λιμεναρίων και του Ατρομήτου Χαλκερού κόντρα στον Ναζιανζό Ν.Καρβάλης. Τέλος η ΑΕΚ Καβάλας χωρίς να κουραστούν οι παίκτες της θα πάρει το “τρίποντο” σε βάρος του Ηρακλή Καβάλας που δεν κατέβηκε για να αγωνιστεί.

Αναλυτικά οι αγώνες που διεξάονται όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (21-122/10) οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:


Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

H ερχόμενη-6η αγωνιστική

Βύρων Καβάλας – Βρασίδας Ν. Περάμου
Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ελευθ/λης
Φρίξος Πλατανοτόπου – Κεραυνός Περνης
Ηρακλής Καβάλας – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Ατρόμητος Χαλκερού – Ναζιανζός Ν.Καρβάλης
Εθνικός Ν. Καρυάς– Αναγέννηση Λιμεναρίων
Μ.Α.Αντιφιλίππων – Απόλλων Χρυσοχωρίου

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

Κεραυνός Πέρνης (13-3) 13

ΑΕK Καβάλας (18-4) 12

Βρασίδας Ν. Περάμου (11-5) 10

Δόξα Θεολόγου (13-6) 10

Βύρωνας Καβάλας (8-3) 10

ΜΑ Αντιφιλίππων (5-6) 8

Ορφέας Ελευθερούπολης (14-2) 7

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (5-10) 7

Αναγέννηση Λιμεναρίων (11-9) 6

Εθνικός Νέας Καρυάς (8-11) 4

Φρίξος Πλατανοτόπου (6-8) 4

Ατρόμητος Χαλκερού (4-11) 3

Απόλλων Χρυσοχωρίου (5-28) 3

Ηρακλής Καβάλας Αποσύρθηκε

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

H επόμενη-7η αγωνιστική

Βρασίδας Ν.Περάμου – Ορφέας Ελευθ/λης
Κεραυνός Πέρνης – Βύρων Καβάλας
Α.Ε.Κ. Καβάλας – Δόξα Θεολόγου
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης – Φρίξος Πλατανοτόπου
Αναγέννηση Λιμεναρίων – Ηρακλής Καβάλας
Απόλλων Χρυσοχωρίου – Ατρόμητος Χαλκερού
Μ.Α. Αντιφιλίππων – Εθνικός Ν.Καρυάς

Β1′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-5η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Κεραυνός Καλλιράχης

Μυρμιδόνες-Ατρόμητος Λεκάνης

Πανιώνιος Ξεριάς-Θεαγένης Θάσου

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποσειδώνας Καβάλας

Αίας Παναγίας-Ολυμπιακός Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Μαίανδρος Γέροντας

Άρης Πρίνου-Άρης Πηγών

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-4η αγωνιστική

Άρης Πηγών (10-2) 12

Ποσειδώνας Καβάλας (11-5) 10

Άρης Πρίνου (10-5) 10

Μυρμιδόνες Καβάλας (11-8) 8

Ολυμπιακός Καβάλας (7-3) 7

Θεαγένης Θάσου (7-7) 6

Μαίανδρος Γέροντα (5-7) 6

ΠΑΟΚ Καβάλας (5-3) 5

Πανιώνιος Ξεριάς (5-7) 4

Κεραυνός Καλλιράχης (10-10) 4

ΑΟ Ποταμιάς Θάσου (3-4) 4

Ποντιακός Ποντολιβάδου (9-13) 3

Ατρόμητος Λεκάνης (2-7) 1

Αίας Παναγίας (0-14) 0

Β1” κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-6η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-ΑΟ Ποταμιάς

Κεραυνός Καλλιράχης-Πανιώνιος Ξεριάς

Ατρόμητος Λεκάνης-ΠΑΟΚ Καβάλας

Θεαγένης Θάσου-Αίας Παναγίας

Ποσειδώνας Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Ολυμπιακός Καβάλας-Άρης Πρίνου

Μαίανδρος Γέροντας-Άρης Πηγών

Β2‘ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-5η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Άρης Ζυγού-Ένωση Παγ. Δρυάδας

ΑΟ Κάρυανης-Μακεδονικός Αμισιανών

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Κεραυνός Κρηνίδων

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αστέρα Φωλιάς

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ν. ΜΑ Ορφανίου

Κεραυνός Ελευθερών-ΜΑ Φιλίππων

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-4η αγωνιστική

ΜΑ Φιλίππων (13-2) 12

Δόξα Αμυγδαλεώνα (9-4) 10

Ένωση Παγ. Δρυάδας (15-7) 9

Κεραυνός Κρηνίδων (7-4) 9

Αστέρας Φωλιάς (7-4) 7

Ν. ΜΑ Ορφανίου (9-6) 6

ΑΟ Κάρυανης (6-9) 6

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (6-6) 5

Μακεδονικός Αμισιανών (5-5) 4

Άρης Ζυγού (5-6) 4

Κεραυνός Ελευθερών (5-14) 3

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (4-8) 2

ΑΟ Ελαιοχωρίου (2-12) 0

Ασπίδα Πολυστύλου (1-13) 0

Β2‘ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-6η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πολυστύλου

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-ΑΟ Κάρυανης

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μακεδονικός Αμισιανών-Βυζάντιο Κοκκ.

Κεραυνός Κρηνίδων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ν. ΜΑ Ορφανίου-ΜΑ Φιλίππων

Αστέρα Φωλιάς-Κεραυνός Ελευθερών

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-Καβάλα 2004

ΑΕ Πιερέων-Άγιος Λουκάς

Άρης Ακροποτάμου-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ελπίδες Καβάλας-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

Οι Λύκοι-Φάρος Μαριών

ΑΣ Παγγαίο-Θράκη Γραβούνας

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris