Η κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας πήρε εκ νέου «φωτιά» μετά την ολοκλήρωση της 17ης αγνωστικής και την ήττα-σοκ του Άρη Πηγών και πλέον το ρετιρέ «άλλαξε χέρια» αφού πλέον στην πρώτη θέση βρίσκεται ο Ορφέας Ελευθερούπολης, με αποτέλεσμα τα παιχνίδια που ακολουθούν, να αναμένονται με εξαιρετικά μεγάλο ενδιαφέρον.
Ειδικότερα να τονίσουμε ότι στο πλαίσιο της ερχόμενης, 18ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος Ορφέας Ελευθερούπολης θα υποδεχθεί τον υπολογίσιμο Βρασίδα Ν. Περάμου ενώ την ίδια ώρα ο Άρης Πηγών που έβγαλε «μόνος του τα μάτια του» θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Λιμεναρίων η οποία βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.
Αναλυτικά οι αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 4 και 5 Μαρτίου στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:
Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η ερχόμενη
18η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Ατρόμητος Ακροβουνίου
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αετός Οφρυνίου
Άρης Πηγών-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Κεραυνός Ελεθερών-ΑΕΚ Καβάλας
ΑΟ Ποταμιάς-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Δόξα Θεολόγου-Ατρόμητος Χαλκερού
Ορφέας Ελευθερούπολης-Βρασίδας Ν. Περάμου
Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η βαθμολογία
17η αγωνιστική
Ορφέας Ελευθερούπολης 46 (45-8)
Άρης Πηγών 44 (40-8)
Αετός Οφρυνίου 36 (39-13)
Απόλλων Χρυσοχωρίου 32 (43-22)
Δόξα Θεολόγου 25 (25-24)
ΑΕΚ Καβάλας 25 (17-20)
Βρασίδας Νέας Περάμου25 (26-34)
Ατρόμητος Ακροβουνίου 22 (25-29)
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 21 (24-24)
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 16 (24-38)
Κεραυνός Ελευθερών 15 (20-24)
Ατρόμητος Χαλκερού 15 (21-49)
Αναγέννηση Λιμεναρίων 10 (18-38)
Α.Ο. Ποταμιάς 2 (8-44)
Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η επόμενη
18η αγωνιστική
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Οφρυνίου
Αναγέννηση Λιμεναρίων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
ΑΕΚ Καβάλας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Άρης Πηγών
Ατρόμητος Χαλκερού-Κεραυνός Ελευθερών
Βρασίδας Ν. Περάμου-ΑΟ Ποταμιάς
Ορφέας Ελευθερούπολης- Δόξα Θεολόγου
Β1’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η ερχόμενη
15η αγωνιστική
11-12 Μαρτίου 2023
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ορφέας Ελευθ/πολης Β’ 3-0 α.α.
Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΕ Πιερέων
ΜΑ Φιλίππων-ΑΣ Παγγαίο
Ένωση Παγ. Δρυάδας-Κεραυνός Κρηνίδων
Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού
Β1’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η βαθμολογία
14η αγωνιστική
Μ.Α. Φιλίππων 35 (35-11)
Δόξα Αμυγδαλεώνα 31 (33-11)
Μακεδονικός Αμισιανών 28 (24-19)
ΑΣ Παγγαίο 28 (31-17)
Κεραυνός Κρηνίδων 25 (29-19)
Ασπίδα Πολυστύλου 21 (28-25)
Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 10 (13-31)
Άρης Ζυγού 9 (9-26)
ΑΕ Πιερέων 5 (16-41)
Ορφέας Ελευθερούπολης Β’ Αποχώρησε
Β1’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η επόμενη
16η αγωνιστική
26 Μαρτίου 2023
ΑΣ Παγγαίο-Δόξα Αμυγδαλεώνα
Ορφέας Ελευθερούπολης Β’-ΑΕ Πιερέων 0-3 α.α.
Ασπίδα Πολυστύλου-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Άρης Ζυγού-ΜΑ Φιλίππων
Κεραυνός Κρηνίδων-Μακεδονικός Αμισιανών
Β2’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η ερχόμενη
14η αγωνιστική
11-12 Μαρτίου 2023
Καβάλα 2004-Ηρακλής Καβάλας
Αίας Παναγίας-ΠΑΟΚ Καβάλας Αποχώρησαν
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Κεραυνός Καλλιράχης
Μακεδονικός Αγιάσματος-Θεαγένης Θάσου
Πανιώνιος Ξεριά-Άρης Πρίνου
Β2’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η βαθμολογία
13η αγωνιστική
Μακεδονικός Αγιάσματος 37 (32-4)
Ηρακλής Καβάλας 28 (26-8)
Θεαγένης Θάσου 28 (26-13)
Καβάλα 2004 20 (21-15)
Άρης Πρίνου 20 (26-19)
Κεραυνός Καλλιράχης 16 (18-16)
Πανιώνιος Ξεριά 14 (16-28)
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 14 (22-15)
Αίας Παναγίας Αποβλήθηκε
ΠΑΟΚ Καβάλας Αποβλήθηκε
Β2’ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.
Η ερχόμενη
15η αγωνιστική
18-19 Μαρτίου 2023
ΠΑΟΚ Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά 0-3 α.α.
Αίας Παναγίας-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-3 α.α.
Άρης Πρίνου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
Θεαγένης Θάσου-Καβάλα 2004
Ηρακλής Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης