xerox
xerox

Σπουδαία παιχνίδια ενδιαφέρον διεξάγονται  το Σαββατοκύριακο (20-21/11) για την 8ης αγωνιστική στην Α’ και Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας

 

Σπουδαία παιχνίδια με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (20-21/10) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής για την Α’ και Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας και το ενδιαφέρον είναι στραμμένο τόσο στο κυνήγι της ανόδου αλλά και στις τελευταίες θέσεις των βαθμολογιών.

 

Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, η Ελευθερούπολη θα φιλοξενήσει ένα πολύ σπουδαίο ντέρμπι με βαθμολογικό ενδιαφέρον τεράστιο και .η αναφορά μας γίνεται στο ματς του Ορφέα με τον Αετό Οφρυνίου. Οι γηπεδούχοι σίγουρα είναι το φαβορί αλλά το σίγουρο είναι ότι η ομάδα του Οφρυνίου αποτεί «σκληρό καρύδι» και θα κυνηγήσει το νικηφόρο αποτέλεσμα. Ο Βύρωνας έχει δύσκολη και επικίνδυνη έξοδο στην έδρα του Βρασίδα Νέας Περάμου την ώρα που η Αναγέννηση Λιμεναρίων θα δοκιμαστεί στο γήπεδο των Πηγών κόντρα στον τοπικό Άρη, σε μία πολύ αμφίρροπη αναμέτρηση. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, η Δόξα Θεολόγου μετά την ήττα στα Λιμενάρια θέλει μόνο το «τρίποντο» στο παιχνίδι κόντρα στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος ενώ ματς «φωτιά» είναι αυτό της Ένωση; Παγγαιϊκού Δρυάδας με τον Κεραυνό Ελευθερών. Τέλος ντέρμπι ουραγών έχουμε στη Θάσο ανάμεσα στον Άρη Πρίνου και τον Άρη Ζυγού ενώ το προγραμματισμένο ρεπό του έχει η Δόξα Αμυγδαλεώνα.

 

Σπουδαία ματς για την Β’ κατηγορία

Για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου στην Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα που έχει το απόλυτο μέχρι τώρα με 7 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια φιλοξενεί το Παγγαίο σε μία πολύ σημαντική αναμέτρηση ενώ  ο δεύτερος της βαθμολογίας Ατρόμητος Ακροβουνίου στο ντέρμπι της αγωνιστικής υποδέχεται την ΑΕΚ Καβάλας. Από κει και πέρα στο «Βερούλειο» στάδιο ο Ηρακλής Καβάλας θα φιλοξενήσει τον Κεραυνό Κρηνίδων.

Σε ότι έχει να κάνει με την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου στην Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Χαλκερού μετά την ήττα από τον Θεαγένη, επιστρέφει στην έδρα του και θέλει μόνο τη νίκη κόντρα στον επικίνδυνο ΠΑΟK Καβάλας ενώ σε μία ακόμη πολύ σπουδαία αναμέτρηση με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον ο Θεαγένης Θάσου θα υποδεχθεί τον Α.Ο Ποταμιάς.

 

Συνοπτικά οι αναμετρήσεις που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Νοεμβρίου για την 8η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Ένωση Παγγαιϊκού – Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Πηγών – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βρασίδας Νέας Περάμου – Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Θεολόγου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ορφέας Ελευθερούπολης – Αετός Οφρυνίου

Άρης Πρίνου – Άρης Ζυγού

Ρεπό: Δόξα Αμυγδαλεώνα

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης* 16 (22-7)

Βύρωνας Καβάλας* 14 (14-2)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 14 (16-9)

Αετός Οφρυνίου* 12 (15-9)

Άρης Πηγών 11 (10-9)

Κεραυνός Ελευθερών 10 (11-9)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 10 (10-10)

Δόξα Θεολόγου 9 (12-12)

Βρασίδας Ν. Περάμου* 7 (10-12)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 6 (5-17)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 5 (5-10)

Άρης Πρίνου* 3 (7-18)

Άρης Ζυγού* 1 (5-16)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους.

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-9η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βύρωνας Καβάλας – Ένωση Παγγαιϊκού

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Άρης Πηγών

Αετός Οφρυνίου – Βρασίδας Νέας Περάμου

Άρης Ζυγού – Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Άρης Πρίνου

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς – Ελπίδες Καβάλας

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα – ΑΣ Παγγαίο

Ατρόμητος Ακροβουνίου – ΑΕΚ Καβάλας

Μακεδονικός Αμισιανών – Ασπίδα Πολύστυλου

Ηρακλής Καβάλας – Κεραυνός Κρηνίδων

Μ.Α Φιλίππων – Καβάλα 2004

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 21 (29-6)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 18 (25-5)

Κεραυνός Κρηνίδων 18 (22-9)

ΑΕΚ Καβάλας 16 (23-9)

Μ.Α. Φιλίππων 12 (17-17)

Ηρακλής Καβάλας 10 (8-8)

ΑΣ Παγγαίο 9 (12-11)

Καβάλα 2004 6 (9-11)

Μακεδονικός Αμισιανών 6 (12-20)

Άγιος Λουκάς 4 (8-24)

Ασπίδα Πολυστύλου 2 (4-14)

Ελπίδες Καβάλας 0 (6-38)

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-9η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας – ΑΣ Παγγαίο

ΑΕΚ Καβάλας – Άγιος Λουκάς

Ασπίδα Πολύστυλου – ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Κεραυνός Κρηνίδων – Ατρόμητος Ακροβουνίου

Καβάλα 2004 – Μακεδονικός Αμισιανών

Μ.Α Φιλίππων – Ηρακλής Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης – Απόλλων Χρυσοχωρίου

Πανιώνιος Ξεριά – Μακεδονικός Αγιάσματος

Ατρόμητος Χαλκερού – ΠΑΟK Καβάλας

Αίας Παναγίας – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Θεαγένης Θάσου – Α.Ο Ποταμιάς

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού 16 (15-10)

Α.Ο Ποταμιάς 17 (9-2)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 14 (22-7)

Πανιώνιος Ξεριά 12 (15-14)

ΠΑΟΚ Καβάλας 11 (12-9)

Μακεδονικός Αγιάσματος 8 (6-5)

Θεαγένης Θάσου 7 (7-17)

Κεραυνός Καλλιράχης 6 (8-12)

Αίας Παναγίας 4 (8-15)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 3 (6-16)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο.

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-9η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης – Θεαγένης Θάσου

ΠΑΟK Καβάλας – Α.Ο Ποταμιάς

Μακεδονικός Αγιάσματος – Αίας Παναγίας

Ατρόμητος Χαλκερού – Πανιώνιος Ξεριά

Απόλλων Χρυσοχωρίου – Ναζιανζός Καρβάλης

Comments are closed.