xerox
xerox

Καθοριστικές μάχες είχαν να δώσουν μακριά από τις έδρες τους, Νέστος Χρυσούπολης και ΜΑ Ορφανίου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο απολογισμός για τις δύο ομάδες του νομού μας ήταν δύο ήττες/

 

Ειδικότερα η ομάδα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη σε μία δύσκολη έξοδο που είχε στον Απόλλωνα Παραλιμνίου έχασε με σκορ (3-0) ενώ το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη που δοκιμάστηκε στον Θερμαϊκό Θέρμης αν και το πάλεψε έχασε με (3-0).

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-5η αγωνιστική

Συνοπτικά α αποτελέσματα που σημειώθηκαν για την 5η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, είναι τα εξής:
Πανδραμαϊκός – Δόξα Δράμας 0-0
Άρης Αβάτου – Αλεξανδρούπολη 1-2 (2′ Σαρηγιαννίδης – 14′ Κ. Πατσιωρας, 45′ Αγγ. Πατσιώρας)
Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 3-0 (23′ Γεωργιάδης, 26′ Καρυοφύλλης, 78′ Σερβές)
Θερμαϊκός Θέρμης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3-0 (58′ Σιούτας, 74′ Πασιαρδής, 85′ Αγγελίδης)
Εθνικός Σοχού – Αναγέννηση Πλαγιάς 2-0 (39′ Στασινόπουλος, 41′ Θεοδωρίδης)
Αγροτικός Αστέρας – Ορφέας Ξάνθης 4-1 (1′ Καλλίδης, 14′ Καθάριος, 20′ Ευθυμιάδης, 37′ Κατσιάκης – 57′ Τορομανίδης)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η Βαθμολογία-5η αγωνιστική
1. Άρης Αβάτου 12 (10-4)
———————————–
2. Πανδραμαϊκός 11 (9-1)
3. Αγροτικός Αστέρας 11 (8-3)
4. Αλεξανδρούπολη 10 (8-7)
5. Εθνικός Σοχού 8 (6-3)
6. Δόξα Δράμας 6 (6-4)
7. Θερμαϊκός Θέρμης 6 (8-8)
———————————–
8. Απόλλων Παραλιμνίου 6 (7-8)
9. Αναγέννηση Πλαγιάς 6 (5-7)
10. Νέστος Χρυσούπολης 4 (3-9)
11. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3 (2-7)
12. Ορφέας Ξάνθης 1 (3-14)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η ερχίμενη-6η αγωνιστική
Τον Απόλλων Παραλιμνίου σε μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, υποδέχεται ο ΜΑ Ορφανίου για την 6η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ενώ σε ένα πολύ κομβικό ματς ο Νέστος Χρυσούπολης θα φιλοξενήσει τον Εθνικό Σοχού.

Αναλυτικά τα ζευγάρια που θα συναντηθούν για την 6η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, είναι τα εξής:

 

Άρης Αβάτου-Θερμαϊκός Θέρμης

ΜΑ Ορφανίου-Απόλλων Παραλιμνίου

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Πανδραμαϊκός

Νέστος Χρυσούπολης-Εθνικός Σοχού

Δόξα Δράμας-Αγροτικός Αστέρας

Αναγέννηση Πλαγιάς-Ορφέας Ξάνθης

Comments are closed.