xerox
xerox

Πολύ σημαντικά παιχνίδια έγιναν για την 3η αγωνιστική της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και στα παιχνίδια που έγιναν είχαμε κάποιες εκπλήξεις αφού έχασαν ορισμένα από τα φαβορί.

 

Σε ότι έχει να κάνει με την 3η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας ο Ορφέας Ελευθερούπολης  ήταν ο μεγάλος κερδισμένος αφού ισοπαλίες είχαμε σε Λιμενάρια και Πηγές. Πιο συγκεκριμένα στην Ελευθερούπολη, Ορφέας δεν αντιμετώπισε απολύτως κανένα πρόβλημα και κόντρα στον Άρη Πρίνου έφτασε πολύ άνετα στην κατάκτηση της νίκης με σκορ (5-1). Στα Λιμενάρια σε μία αναμέτρηση με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον η τοπική Αναγέννηση αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Βύρωνα Καβάλας και στο γήπεδο των Πηγών ο τοπικός Άρης και ο τοπικός Αετός Οφρυνίου έμειναν στο (1-1). Πολύ σημαντική νίκη δείγμα της ανωτερότητάς του, πέτυχε στην έδρα του ο Κεραυνός Ελευθερών που επιβλήθηκε της Δόξας Αμυγδαλεώνα με σκορ (3-0) ενώ εντυπωσιακή νίκη πέτυχε και η Δόξα Θεολόγου σε βάρος του Άρη Ζυγού με (4-1). Τέλος η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας γνώρισε την 3η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, αυτήν την φορά από το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με (0-2) ενώ ο Βρασίδας Νέας Περάμου έκανε το ρεπό του.

Σε ότι έχει να κάνει με τον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας για την 3η αγωνιστική, η ΑΕΚ Καβάλας έχασε εκτός έδρας από τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα με σκορ (3-2) ενώ ο Κεραυνό Κρηνίδων πέτυχε πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη σε βάρος του Μακεδονικού Αμισιανών με το εντυπωσιακό σκορ (2-4). Για τον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας και ειδικότερα για την 3η αγωνιστική, ο Ατρόμητος Χαλκερού υποδέχθηκε τον Ναζιανζό Νέας. Καρβάλης και πήρε δίκαια τη νίκη με (3-1) ενώ ο ΠΑΟK Καβάλας πήρε σπουδαίο διπλό στον Πανιώνιο Ξεριά με (0-2).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα παιχνίδια που θα διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Οκτωβρίου για την 3η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Δόξα Αμυγδαλεώνα 3-0

Ορφέας Ελευθερούπολης-Άρης Πρίνου 5-1

Δόξα Θεολόγου-Άρης Ζυγού 4-1

Άρης Πηγών-Αετός Οφρυνίου 1-1

Ένωση Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας Καβάλας 0-0

Ρεπό: Βρασίδας Νέας Περάμου

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων 7 (6-0)

Ορφέας Ελευθερούπολης* 6 (8-3)

Κεραυνός Ελευθερών 6 (7-2)

Αετός Οφρυνίου 5 (4-3)

Άρης Πηγών* 4 (6-2)

Βύρωνας Καβάλας* 4 (4-0)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 4 (4-5)

Βρασίδας Ν. Περάμου* 3 (5-4)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3 (6-8)

Δόξα Θεολόγου 3 (5-7)

Άρης Πρίνου* 3 (3-6)

Άρης Ζυγού 0 (2-10)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 0 (1-11)

(*) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης – Κεραυνός Ελευθερών

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Δόξα Θεολόγου

Άρης Πρίνου – Βρασίδας Νέας Περάμου

Άρης Ζυγού – Άρης Πηγών

Αετός Οφρυνίου – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Βύρωνας Καβάλας

Ρεπό: Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας – Μ.Α Φιλίππων 2-5

Ηρακλής Καβάλας-Καβάλα 2004 0-0

Μακεδονικός Αμισιανών-Κεραυνός Κρηνίδων 2-4

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ασπίδα Πολύστυλου 6-2

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-ΑΕΚ Καβάλας 3-2

Άγιος Λουκάς-ΑΣ Παγγαίο 1-4

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων 9 (13-4)

ΑΕΚ Καβάλας 6 (13-6)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 6 (8-4)

ΑΣ Παγγαίο 6 (6-3)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* 6 (4-2)

Καβάλα 2004 5 (6-1)

Μ.Α. Φιλίππων 3 (9-12)

Μακεδονικός Αμισιανών 3 (7-10)

Ασπίδα Πολυστύλου* 1 (2-6)

Ηρακλής Καβάλας* 1 (0-1)

Άγιος Λουκάς* 0 (2-8)

Ελπίδες Καβάλας 0 (3-16)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη4η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας – Ελπίδες Καβάλας

Μ.Α Φιλίππων – Μακεδονικός Αμισιανών

Καβάλα 2004 – Ατρόμητος Ακροβουνίου

Κεραυνός Κρηνίδων – ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Ασπίδα Πολύστυλου – Άγιος Λουκάς

ΑΣ Παγγαίο – ΑΕΚ Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης – Μακεδονικός Αγιάσματος 0-0

Πανιώνιος Ξεριά – ΠΑΟK Καβάλας 0-2

Ατρόμητος Χαλκερού – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 3-1

Αίας Παναγίας – Θεαγένης Θάσου 3-0

Α.Ο Ποταμιάς – Απόλλων Χρυσοχωρίου Αναβολή

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού 9 (8-4)

ΠΑΟΚ Καβάλας 5 (4-2)

Κεραυνός Καλλιράχης 5 (3-1)

Αίας Παναγίας* 3 (4-2)

Πανιώνιος Ξεριά* 3 (3-4)

Ναζιανζός 3 (4-6)

Μακεδονικός Αγιάσματος 2 (1-2)

Θεαγένης 1 (3-7)

Απόλλων Χρυσοχωρίου* 1 (2-3)

Α.Ο. Ποταμιάς** 0 (0-0)

 (*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ναζιανζός Καρβάλης – Α.Ο Ποταμιάς

ΠΑΟK Καβάλας – Αίας Παναγίας

Μακεδονικός Αγιάσματος – Ατρόμητος Χαλκερού

Πανιώνιος Ξεριά – Κεραυνός Καλλιράχης

Θεαγένης Θάσου – Απόλλων Χρυσοχωρίου

 

Comments are closed.