xerox
xerox

Archive for 11 Σεπτεμβρίου 2020

H Football League παρέδωσε τις σφραγίδες και έκανε πράξη την απόφασή της. Οι εκπρόσωποι των ΠΑΕ βρέθηκαν στη ΓΓΑ για το ζήτημα της αναδιάρθρωσης, χωρίς ωστόσο να συναντήσουν τον υφυπουργού Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη.

 

Τόσο ο Αυγενάκης όσο και τα περισσότερα στελέχη του γραφείου του ήταν στη Βουλή για το νέο αθλητισμό νομοσχέδιο που τέθηκε σε διαβούλευση.

Τριμελής επιτροπή της FL ανέβηκε στη ΓΓΑ, τα είπε με την γραμματέα του υφυπουργού Αθλητισμού  κ. Μωραϊτη, παρέδωσε τις σφραγίδες και εν συνεχεία άπαντες αποχώρησαν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Αυγενάκης δεν είχε καμία ενημέρωση για την ενέργεια των ομάδων της FL καθως δεν ήταν προγραμματισμένο κάποιο ραντεβού.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου Καβάλας και αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την κλήρωση είναι  τα εξής:

 

Κύπελλο Α΄ κατηγορίας

Ορφέας Ελευθερούπολης-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Κεραυνός Ελευθερών-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πηγών-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου –Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Αμυγδαλεώνα- Βρασίδας Ν. Περάμου

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Πρίνου

*Άρης Ζυγού & Κεραυνός Κρηνίδων προκρίνονται άνευ αγώνα

 

Κύπελλο Β’ & Γ’ κατηγορίας

1η φάση 

1.Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού

2.ΑΣ Παγγαίο-Ηρακλής Καβάλας

3.Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΜΑ Φιλίππων

 

2η φάση 

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΑΕΚ Καάλας

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β΄- Θράκη Γραβούνας

Νικητής 1-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Με την συμμετοχή συνολικά 14 ομάδων θα διεξαχθεί φέτος το νέο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας που αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον και μετά την κλήρωση που έγινε, το πλήρες  πρόγραμμα είναι το εξής:

 

Α΄ κατηγορία

1η αγωνιστική 

Κεραυνός Κρηνίδων-Βύρωνας Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Ελευθερών

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ορφέας Ελευθερούπολης-Άρης Ζυγού

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Θεολόγου

Άρης Πηγών-Άρης Πρίνου

 

2η αγωνιστική 

Βρασίδας Ν. Περάμου -Κεραυνός Κρηνίδων

Βύρωνας Καβάλας -Αναγέννηση Λιμεναρίων

Κεραυνός Ελευθερών -Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Ορφέας Ελευθερούπολης