xerox
xerox

Αγωνιστική με πολλές συγκινήσεις, πολύ καλό θέαμα αλλά και πλούσιο θέαμα ήταν η 8η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής στη βαθμολογία του οποίου δεν προέκυψαν σοβαρές μεταβολές κυρίως στην κορυφή.

 

Στη Θάσο είχαμε την συνάντηση της ουραγού της βαθμολογίας Δόξας Θεολόγου με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Νέστο Χρυσούπολης, εκεί όπου το φαβορί επικράτησε έστω και δύσκολα με (0-1) και συνεχίζει η ομάδα του Κυρικάκου Κετσιεμενίδη να βρίσκεται σε υψηλές πτήσεις και να οδηγεί την κούρσα. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, παρουσιάστηκαν απειλητικοί και πιο ουσιαστικοί και δίκαια επικράτησαν απέναντι στην ομάδα της Θάσου η οποία κατά διαστήματα το πάλεψε και άφησε καλές εντυπώσεις. Στην Ξάνθη ο Αετός Ορφανού ήθελε μόνο τη νίκη κόντρα στον τοπικό Ορφέα σε ένα πολύ καθοριστικό ματς και οι παίκτες του Παύλου Προβατίδη αλλά τελικά έμειναν στην λευκή (0-0) ισοπαλία. Τέλος να θυμίσουμε ότι για την 8η αγωνιστική ο Κεραυνός Πέρνης είχε ρεπό.

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ορφέας Ξάνθης-Αετός Οφρυνίου 0-0
Δόξα Θεολόγου-Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (10′ Αδαμάκης)
Πανδραμαϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 0-4 (7′ Κουτζαβασίλης, 18′ Καριοφύλλης, 86′, 88′ Γαϊδαρτζής)
Δόξα Κάτω Καμήλας-Πανσερραϊκός 1-2 (66′ Γεράκης – 62′ Τσιμίκας, 84′ Παπαβασιλείου)
Ηρακλής Ζυγού-Άρης Αβάτου 2-2 (60′, 63′ Χασιώτης – 45′ Γκέκας, 69′ Ζωσιμίδης)
Κιλκισιακός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-2 (39′ Κουκουλέκης – 41′ Μαλτέζος, 50′ πεν. Πατσιώρας)
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Νέστος Χρυσούπολης 21 (18-6)
——————————–
2. Πανσερραϊκός 17 (15-7)
3. Πανδραμαϊκός 16 (15-10)*
4. Αετός Οφρυνίου 15 (14-8)
5. Απόλλων Παραλιμνίου 14 (11-3)*
6. Δόξα Κάτω Καμήλας 10 (13-14)
7. Άρης Αβάτου 9 (10-9)*
8. Κεραυνός Πέρνης 8 (12-14)*
——————————–
9. Ένωση Αλεξανδρούπολης 7 (7-13)*
10. Ηρακλής Ζυγού 5 (6-9)*
11. Ορφέας Ξάνθης 5 (3-9)*
12. Κιλκισιακός 4 (3-14)*
13. Δόξα Θεολόγου Ποτου 1 (1-13)
* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους για τον πρώτο γύρο

 

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ (ΣΕ 7 ΑΓΩΝΕΣ) 8

ΓΚΟΛ: Μπερούκας (Πανδραμαϊκός)
7 ΓΚΟΛ: Λίτσκας (Νέστος Χρυσούπολης)
5 ΓΚΟΛ: Δουμάνης (Αετός Οφρυνίου)
4 ΓΚΟΛ: Γαϊδαρτζής (Απόλλων Παραλιμνίου), Γεράκης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπελμάνι (Πανδραμαϊκος)
3 ΓΚΟΛ: Αποστολίδης (Αετός Οφρυνίου)
2 ΓΚΟΛ: Γκέκας (Άρης Αβάτου), Χασιώτης (Ηρακλής Νέου Ζυγού), Ευθυμιάδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης), Μπρατσιάνι (Δόξα Θεολόγου), Μπονέρης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μίνγκας (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κυριακοπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Μελισσόπουλος (Κεραυνος Πέρνης), Μπαντάνης (Κεραυνός Πέρνης), Πιπερτζής (Κιλκισιακός), Γεωργιάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Χαριτίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπλιός (Νέστος Χρυσούπολης), Ομπόσου (Πανσερραϊκός)
1 ΓΚΟΛ: Κόβατσης (Νέστος Χρυσούπολης), Αδαμάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Νάκας (Νέστος Χρυσούπολης), Παυλίδης (Αετός Οφρυνίου), Κωνσταντινίδης (Αετός Οφρυνίου), Καραγιαννίδης (Αετός Οφρυνίου), Πανάγος (Αετός Οφρυνίου), Λίτσιος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Πατσιώρας (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Τσορτανίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντάρας (Κεραυνός Πέρνης), Χατζηκυριάκου (Κεραυνός Πέρνης), Λ. Παπαδόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Δημητριάδης (Ηρακλής Νέου Ζυγού), Πανέρης (Ηρακλής Νέου Ζυγού), Διαμαντίδης (Πανσερραϊκός), Γκούρτσας (Πανσερραϊκός), Ζέρης (Πανσερραϊκός), Ζιώγας (Πανσερραϊκος), Πτηνόπουλος (Πανσερραϊκός), Φαμπρίτσιο (Πανσερραϊκος), Μαυρόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Ενλουντούλου (Απόλλων Παραλιμνίου), Λιάρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Διαμαντίδης (Πανδραμαϊκός), Σαρηγιαννίδης (Άρης Αβάτου), Μπουλούτ (Άρης Αβάτου), Χακάν (Άρης Αβάτου), Ζοσιμιδης (Άρης Αβάτου), Ζάντσιος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπίλης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κωνσταντίνου (Δόξα Κάτω Καμήλας), Σαρέγκος (Δόξα Κάτω Καμήλας)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η, 16/11)
Πανσερραϊκός – Δόξα Θεολόγου Ποτού
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Νέου Ζυγού
Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης
Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός
Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
ΡΕΠΟ: Δόξα Κάτω Καμήλας

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris