xerox
xerox

Στην Κέρκυρα κόντρα στον Θιναλιακό  θα αγωνιστεί ο Α.Ο.Κ. την Κυριακή (15/9)  στις 4 το απόγευμα για τον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της νέας αγωνιστικής περιόδου για την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη.

 

Η αναμέτρηση έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 4 το απόγευμα, παρουσιάζει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και το ευχάριστο είναι ότι η τεχνική ηγεσία των «Αργοναυτών» δεν αντιμετωπίζει κανένα απολύτως πρόβλημα και υπολογίζει σε όλους τους ποδοσφαιριστές οι οποίοι ανήκουν στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας.

 

Το πρόγραμμα του κυπέλλου Ελλάδος

Η Επιτροπή Κυπέλλου όρισε τα παιχνίδια της α’ και β’ φάσης που εκκρεμούσαν και η ΚΕΔ όρισε διαιτητές.

Στον ορισμό του αγώνα Κυπέλλου του Αιολικού από την α’ φάση προχώρησε η αρμόδια Επιτροπή της ΕΠΟ. Το παιχνίδι με την ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού θα διεξαχθεί την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου. Στη συνέχεια θα εκκρεμεί το επόμενο παιχνίδι για τη β’ φάση από τον νικητή του ζευγαριού, που θα αντιμετωπίσει την Κόρινθο..

Παράλληλα, ανακοινώθηκαν οι διαιτητές όλων των αναμετρήσεων Κυπέλλου.

Αναλυτικά:

Α’ Φάση

Τετάρτη 18/9

16:00 ΑΕ Βαθύλλου Πανσαμιακού – Αιολικός (Γηπ. Καρλοβάσου)
Τζαμουντζαντώνης, Στεφάνου, Τραούδας (Χίου)

Β’ Φάση

Κυριακή 15/9

16:00 Αταλάντη – Ατρόμητος Πατρών (Γηπ. Αταλάντης)
Ψυχούλας, Παγουράς, Δελής (Βοιωτί

 

Γ’ Φάση

Σάββατο 14/9

16:00 Αετός Ορφανού – Θεσπρωτός (Δημ. Ελευθερούπολης)
Πουλικίδης, Κουβαλάκης, Τσακίρης (Δράμας)

16:00 ΠΟ Ελασσόνας – Ασπρόπυργος (Δημ. Ελασσόνας)
Θεοχάρης, Σακκάς (Θεσσαλίας), Βογιατζής (Καρδίτσας)

 

Κυριακή 15/9

16:00 Πανθηραϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας (ΔΑΚ Νάξου)
Μπαϊρακτάρης, Δέτση, Αραβίδης (Αθηνών)

16:00 Πανδραμαϊκός – Ιωνικός (Γηπ. Δόξας Δράμας)
Μαρόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουφός (Μακεδονίας)

16:00 Ξενοφών Κρεστένων – Αιγάλεω (Δημ. Πύργου)
Καδδάς, Κακαφώνης, Οικονόμου (Αχαΐας)

16:00 Θιναλιακός – Καβάλα (ΕΑΚ Κέρκυρας)
Πάνος, Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

16:00 ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Τρίκαλα (ΔΑΚ Γάλλου)
Πατεμτζής, Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)

20:00 Πανσερραϊκός – Τρίγλια (Δημ. Στάδιο Σερρών)
Τσοπουλίδης, Κηλικιώτης (Ξάνθης), Κουκούμης (Καβάλας)

 

Τετάρτη 18/9

15:00 ΠΣ Σπάρτη – Ιάλυσος (Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Ρούσσος, Μπουρτζοβίτης, Τριανταφύλλου (Κορινθίας)

16:00 Βέροια – Διαγόρας (Δημ. Βέροιας)
Τσιμεντερίδης (Κοζάνης),

Comments are closed.