xerox
xerox

Πλούσια ποδοσφαιρική δράση είχαμε το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Σεπτεμβρίου στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και η συνέχεια δόθηκε με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής των οποίων ήταν πολύ μεγάλο το βαθμολογικό ενδιαφέρον.

 

Για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, με νίκες, 3 κατά σειρά, προχώρησαν Ορφέας Ελευθερούπολης και ΜΑ Ορφανίου που πήραν τα «τρίποντα» σε βάρος της Κεραμωτής (0-2) και του Φρίξου Πλατανοτόπου (1-0) αντίστοιχα ενώ νέο στραβοπάτημα είχαμε για τον Βύρωνα Καβάλας ο οποίος στην επανεμφάνιση του στο ανακαινισμένο «Βερούλειο» στάδιο, παραχώρησε την ισοπαλία (2-2) στον Άρη Πηγών οποίος στο τέλος του α’ ημιχρόνου ήταν μπροστά με δύο (2) τέρματα. Βέβαια θα πρέπει να σταθούμε στη νέα εκτός έδρας επιτυχία της Δόξας Αμυγδαλεώνα η οποία πήρε σπουδαία νίκη στον Βρασίδα Νέας Περάμου με σκορ (0-1) ενώ πρώτη ήττα είχαμε για την ΑΕΚ Καβάλας που έχασε στο Χρυσοχώρι από τον Απόλλων με (3-2). Ο Αστέρας Φωλιάς πήρε πολύ σημαντική νίκη στην έδρα του με (1-0) σε βάρος του Ατρομήτου και τέλος για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας στα Λιμενάρια, η Αναγέννηση έμεινε στο (1-1) με τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης, σε μία ακόμη εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα της Θάσου.

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν στο πλαίσιο της 3 αγωνιστικής στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-ΑΕΚ Καβάλας 3-2

ΠΟ Κεραμωτής- Ορφέας Ελευθ/λης 0-2

Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Χαλκερού 1-0

Λιμενάρια-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 1-1

ΜΑ  Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0

Βρασίδας Ν. Π-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-1

Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών 2-2

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης 9 (8-1)

Μ.Α Ορφανίου 9 (4-1)

Αστέρας Φωλιάς 7 (7-3)

ΑΕΚ Καβάλας 6 (4-3)

Βύρωνας Καβάλας 5 (5-2)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 5 (4-2)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 4 (3-4)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 4 (2-3)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (3-4)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 3 (5-8)

Άρης Πηγών 2 (4-5)

Π.Ο Κεραμωτής 1 (0-3)

Φρίξος Πλατανοτόπου 0 (2-6)

Βρασίδας Ν. Περάμου 0 (0-4)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-Απόλλωνας Χρυσοχωρίου

ΑΕΚ Καβάλας- Αστέρας Φωλιάς

Ορφέας Ελ-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ατρόμητος Χαλκερού-Μ. Α Ορφανίου

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Βρασίδας

Φρίξος Πλατανοτόπου-Βύρωνας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πηγών

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Πανιώνιος Ξεριά 3-0 α.α.

Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού 2-3

Άρης Πρίνου-Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β` 4-2

Θεαγένης-Κεραυνός Καλλιράχης 1-1

Ποσειδώνας-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-2

Ατρόμητος Λεκάνης-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-1

Άγιος Λουκάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-1

Άγιος Λουκάς 0 (0-6)

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Άρης Ζυγού 9 (9-3)

Άρης Πρίνου 9 (9-9)

Θεαγένης Θάσου 7 (7-1)

Θράκη Γραβούνας 6 (7-4)

Ηρακλής Καβάλας 6 (5-3)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 6 (3-2)

Ατρόμητος Λεκάνης 4 (6-6)

Ποσειδώνας Καβάλας 3 (5-6)

Μακεδονικός Αγιάσματος 3 (4-3)

Καβάλα 2004 3 (6-7)

Κεραυνός Καλλιράχης 1 (1-4)

ΠΑΟΚ Καβάλας 1 (1-6)

Άγιος Λουκάς 0 (0-7)

Πανιώνιος Ξεριά Αποσύρθηκε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Θράκη Γραβούνας

Πανιώνιος Ξεριά- Άρης Πρίνου

Αρης Ζυγού-Θεαγένης Θάσου

Καβάλα 2004/ΑΕ Β`-Ποσειδώνας

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Λεκάνης

Μακεδονικός Αγιάσματος-Άγιος Λουκάς

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΑΟ Ποταμιάς 7-1

Ασπίδα Πολυστύλου-ΜΑ Φιλίππων 1-0

ΑΕ Πιερέων-Ελπίδες Καβάλας 3-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Ακροβούνι 3-2

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 2-4

Μακεδονικός Αμισιανών-Παγγαίο 4-2

Αίας Παναγίας-Κεραυνός Ελευθερών 2-5

Ρεπό: Ένωση Παγγ. Δρυάδας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών 9 (13-4)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 7 (12-2)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 6 (9-3)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 6 (8-7)

Μακεδονικός Αμισιανών 6 (7-6)

ΑΣ Παγγαίο 6 (6-6)

Ασπίδα Πολυστύλου* 6 (3-0)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 3 (9-5)

ΑΕ Πιερέων 3 (5-8)

Αίας Παναγίας*3 (4-11)

Α.Ο Ποταμιάς 3 (5-11)

Μ.Α Φιλίππων* 1 (1-2)

Α.Ο Κάρυανης 0 (2-7)

Κεραυνός Κρηνίδων 0 (4)

Ελπίδες Καβάλας 0 (4-9)

*** Οι ομάδες με (*) έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Βυζάντιο

ΑΟ Ποταμιάς-ΑΕ Πιερέων

Μ. Α Φιλίππων-Παγγαιϊκός

Ελπίδες-Κεραυνός Κρηνίδων

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αμισιανά

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό: ο ΑΟ Κάρυανης


Comments are closed.