Ο Νέστος μετά την ολοκλήρωση της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, δεν διατηρήθηκε στο ρετιρέ της βαθμολογίας μετά τηνμισοπαλία του επί του Απόλλων Πααλιμνίου με σκορ (2-2). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το εύστοχο πέναλτι του στο 7’ του Ν. Μελισσόπουλου ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 21’ με τέρμα του Μουτεσίδη.

Η λύτρωση για τον Νέστο που είχε την τύχη με το μέρος του, ήρθε σε ένα ακόμη ματς στα τελευταία λεπτά όταν ο Μπέλιτς στο 88’ διαμόρφωσε το (2-1) αλλά στις καθυστερήσεις με τον τερματοφύλακα Γουναρίδη διαμορφώθηκε το τελικό (2-2). Τέλος ο Κεραυνός Πέρνης που αγωνίστηκε στην έδρα του ουραγού της βαθμολογίας Εθνικό Σιδηροκάστρου πήρε την πολύτιμη νίκη παίζοντας ποδόσφαιρο αξιώσεων σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με σκορ (0-2) και πλέον έχει κάθε λόγο για να αισιοδοξεί για την παραμονή στην κατηγορία.