xerox
xerox

 

Η ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ Καβάλας έφερε συνωστισμό στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα ενώ να σημειωθεί ότι για τον 1ο και 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας οι δύο πρωτοπόροι κέρδισαν.

 

Στην Α’ κατηγορία ο Ορφέας που αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ (3-3)  μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι στην Αναγέννηση Λιμεναρίων μοιράζεται πλέον την 1η θέση με τον Βύρωνα Καβάλας ο οποίος πήρε σπουδαίο διπλό με (0-1) στη Νέα Καρβάλη επί του τοπικού Ναζιανζό. Ο Άρης Πηγών καραδοκεί στην 3η θέση μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα(1-1) μέσα στο Θεαγένη Θάσου ενώ σαν σίφουνας πέρασε από το γήπεδο της Νέας Περάμου η Δόξα Θεολόγου παίρνοντας εύκολα τη νίκη σε βάρος του Βρασίδα με σκορ(1-4). Στα υπόλοιπα παιχνίδια πολύ σημαντική από πλευράς βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η ΑΕΚ Καβάλας με σκορ(2-0) επί του Φρίξου Πλατανοτόπου ενώ ο ΜΑ Φιλίππων εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης σε βάρος του Ολυμπιακού Καβάλας. Τέλος πολύ σημαντικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στον Κεραυνό Κρηνίδων και τον Ατρόμητο Χαλκερού με τους φιλοξενούμενους να πάρουν τελικά τη σημαντική νίκη με σκορ (1-2).

 

Αναλυτικά αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις της Ε.Π.Σ. Καβάλας που έγιναν το Σαββατοκύριακο 1 και 2  Δεκεμβρίου οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Δόξα Θεολόγου 1-4

Θεαγένης Θάσου-Άρης Πηγών 1-1

Κεραυνός Κρηνίδων-Ατρόμητος Χαλκερού 1-2

ΜΑ Φιλίππων-Ολυμπιακός Καβάλας 2-1

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Βύρωνας Καβάλας 0-1

ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου 2-0

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθερούπολης 3-3

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (15-5) 20

Ορφέας Ελευθερούπολης (15-8) 20

Άρης Πηγών (15-7) 19

Δόξα Θεολόγου (16-5) 17

Αναγέννηση Λιμεναρίων (18-12) 15

Ατρόμητος Χαλκερού (8-9) 14

ΑΕΚ Καβάλας (8-9) 11

Φρίξος Πλατανοτόπου (16-18) 11

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (14-14) 10

Βρασίδας Νέας Περάμου (12-15) 10

ΜΑ Φιλίππων (6-16) 9

Θεαγένης Θάσου (12318) 7

Κεραυνός Κρηνίδων (7-14) 5

Ολυμπιακός Καβάλας (7-20) 4

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική

Θεαγένης Θάσου-Βρασίδας Ν. Περάμου

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων

Άρης Πηγών-Μ.Α. Φιλίππων

Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ολυμπιακός Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας

Βύρωνας Καβάλας-Ορφέας  Ελευθερούπολης

Φρίξος Πλατανοτόπου  -Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή  0-9

Πανιώνιος Ξεριάς-Α.Ο. Ποταμιάς 5-0

Ατρόμητος Λεκάνης -Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-2

Μυρμιδόνες Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου 2-1

Αίας Παναγίας-Ποσειδώνας Καβάλας 2-3

Μακεδονικός Αγιάσματος-Φάρος Μαριών 3-0

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (39-8) 24

Απόλλων Χρυσοχωρίου (26-8) 20

Ποσειδώνας Καβάλας (13-10) 19

Μακεδονικός Αγιάσματος (14-10) 16

Μαίανδρος Γέροντα (12-19) 14

Πανιώνιος Ξεριάς (19-10) 13

Α.Ο. Ποταμιάς (9-14) 11

Φάρος Μαριών (11-24) 8

Μυρμιδόνες Καβάλας (11-15) 10

Αίας Παναγίας (12-25) 5

Ποντιακός Ποντολιβάδου (7-17) 5

Ατρόμητος Λεκάνης (9-22) 3

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική  

Πανιώνιος Ξεριά-Μαίανδρος Γέροντα

Κεραμωτή-Ατρόμητος Λεκάνης

Α.Ο. Ποταμιάς-Μυρμιδόνες Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Αίας Παναγίας

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μακεδονικός Αγιάσματος

Ποσειδώνας  Καβάλας-Φάρος Μαριών

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Άγιος Λουκάς 4-0

Καβάλα 2004-Κεραυνός Καλλιράχης 5-2

Μακεδονικός Αμισιανών-Ασπίδα Πολυστύλου 2-1

Άρης Πρίνου-Ελπίδες Καβάλας 2-0

Άρης Ζυγού-ΠΑΟΚ Καβάλας 6-2

Ρεπό: Δόξα Αμυγδαλεώνα

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (21-7) 21

Δόξα Αμυγδαλεώνα (12-8) 16

Καβάλα 2004 (25-14) 15

Άρης Πρίνου (16-12) 14

ΠΑΟΚ Καβάλας (13-14) 14

Άρης Ζυγού (18-13) 13

Ασπίδα Πολυστύλου (13-13) 11

Ηρακλής Καβάλας (18-8) 10

Κεραυνός Καλλιράχης (15-20) 6

Άγιος Λουκάς (5-33) 3

Ελπίδες Καβάλας (5-19) 0

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η εόμενη-10η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Ηρακλής Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης-Μακεδονικός Αμισιανών

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πρίνου

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού

Ελπίδες Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική 

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Αστέρας Φωλιάς

Α.Σ. Παγγαίο-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Α.Ο. Κάρυανης

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό:  Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου (25-8) 22

Αστέρας Φωλιάς (19-15) 13

Ατρόμητος Ακροβουνίου (15-11) 13

Ένωση Παγγ. Δρυάδας (14-11) 13

Κεραυνός Ελευθερών (24-10) 13

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (9-12) 11

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα (14-13) 10

Α.Ο. Κάρυανης (15-14) 10

Α.Ο.Ελαιοχωρίου (11-15) 6

ΑΕ Πιερέων 2004 (9-13) 3

Α.Σ. Παγγαίο (0-31) -3

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η επόμενη-10η αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΕ Πιερέων 2004

Αστέρας Φωλιάς-Α.Σ. Παγγαίο

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Α.Ο.Ελαιοχωρίου

Ένωση Παγ. Δρυάδας -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Α.Ο. Κάρυανης-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό: Μ.Α. Ορφανίου

 


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris