xerox
xerox

Επί της ουσίας ο  Βύρωνας Καβάλας με τους 3 βαθμούς της νίκης που πήρε στα χαρτιά σε βάρος του Ολυμπιακού Καβάλας που αποχώρησε από το πρωτάθλημα, ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 12ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και εκμεταλλευόμενος την ήττα του Ορφέα μέσα στον Θεολόγο με (1-0) αύξησε σε 4 βαθμούς τη διαφορά του από τους υπόλοιπους διώκτες.

 

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, Βρασίδας Νέας Περάμου, Φρίξος Πλατανοτόπου και Ναζιανζός Νέας Καρβάλης συνέχισαν με εκτός έδρας νίκες, ο Θεαγένης Θάσου νίκησε την ΑΕΚ Καβάλας με (1-0) ενώ στις Πηγές ο Άρης και η Αναγέννηση Λιμεναρίων έμειναν στο (1-1). Παράλληλα να σημειώσουμε ότι το Σαββατοκύριακο 22 και 23 Δεκεμβρίου είχαμε αγώνες για την 11η αγωνιστική και στους 3 ομίλους της Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

 

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις συναντήσεις που έγιναν για τα πρωταθλήματα του Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο 22 και 23 Δεκεμβρίου, οι βαθμολογίες καθώς και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:


Α ‘κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-12η  αγωνιστική

ΜΑ Φιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου 0-3

Κεραυνός Κρηνίδων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-3

Θεαγένης Θάσου-ΑΕΚ Καβάλας 1-0

Δόξα Θεολόγου -Ορφέας Ελευθερούπολης 1-0

Άρης Πηγών-Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Φρίξος Πλατανοτόπου 2-4

Ολυμπιακός Καβάλας -Βύρωνας Καβάλας 0-3 α.α.

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-12η  αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (20-6) 27

Δόξα Θεολόγου (18-5) 23

Αναγέννηση Λιμεναρίων (23-13) 22

Ορφέας Ελευθερούπολης (15-10) 20

Βρασίδας Νέου Περάμου (21-14) 20

Άρης Πηγών (18-12) 20

Ατρόμητος Χαλκερού (12-14) 17

ΑΕΚ Καβάλας (13-11) 17

Φρίξος Πλατανοτόπου (21-22) 15

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (17-16) 13

ΜΑ Φιλίππων (9-20) 12

Θεαγένης Θάσου (15-19) 11

Κεραυνός Κρηνίδων (8-21) 5

Ολυμπιακός Καβάλας Αποχώρησε

*** Ο Ολυμπιακός Καβάλας αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

*** Από ένα αγώνα λιγότερο έχει ο ΜΑ Φιλίππων, ο Θεαγένης Θάσου, η Νέα Καρβάλη, η Δόξα Θεολόγου, ο Ορφέας Ελευθ. και ο Ατρόμητος Χαλκερού.

 

Α ‘κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-13η  αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

ΑΕΚ Καβάλας-Μ.Α. Φιλίππων

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Θεαγένης

Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Θεολόγου

Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών

Ατρόμητος Χαλκερού-Ολυμπιακός Καβάλας

 

Β1 ‘κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Μαίανδρος Γέροντα 1-2

Μυρμιδόνες Καβάλας-Πανιώνιος Ξύριά 1-2

Αίας Παναγίας-ΠΟ Κεραμωτής 2-3

Μακεδονικός Αγιάσματος-Α.Ο. Ποταμιάς 3-1

Φάρος Μαριών-Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-1

Ποσειδώνας Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-4

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-11η  αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (44-11) 30

Απόλλων Χρυσοχωρίου (30-10) 23

Μακεδονικός Αγιάσματος (18-11) 22

Πανιώνιος Ξαριά (26-11) 19

Ποσειδώνας Καβάλας (21-15) 19

Μαίανδρος Γέροντας (14-24) 17

Α.Ο. Ποταμιάς (13-17) 14

Μυρμιδόνες Καβάλας (12-20) 10

Αίας Παναγίας (16-29) 8

Ποντιακός Ποντολιβάδου (9-19) 8

Φάρος Μαριών (12-32) 8

Ατρόμητος Λεκάνης (11-26) 3

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-12η  αγωνιστική

Μυρμιδόνες Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας

Πανιώνιος Ξύρια-Μακεδονικός Αγιάσματος

Κεραμωτής-Φάρος Μαρίας

Α.Ο. Ποταμιάς-Ποσειδών Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Καβάλα 2004 0-0

Άρης Πρίνου-Άγιος Λουκάς 3-0 α.α.

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Καλλιράχης δ.δ.

ΠΑΟΚ Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-1

Ελπίδες Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 2-0

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (27-7) 25

Καβάλα 2004 (27-15) 19

ΠΑΟΚ Καβάλας (19-13) 18

Δόξα Αμυγδαλεώνα (13-9) 17

Άρης Πρίνου (19-12) 17

Άρης Ζυγού (22-13) 16

Ασπίδα Πολυστύλου (14-1) 11

Ηρακλής Καβάλας (19-10) 10

Κεραυνός Καλλιράχης (12-26) 6

Ελπίδες Καβάλας (7-24) 3

Άγιος Λουκάς (5-36) 0

*** Από ένα αγώνα λιγότερο έχουν Δόξα Αμυγδαλεώνα και Άρης Πρίνου ενώ ο Ηρακλής Καβάλας ξεκίνησε τον πρωτάθλημα με -6 βαθμούς.

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ηρακλής Καβάλας

Καβάλα 2004-Άρης Ζυγού

Άγιος Λουκάς -ΠΑΟΚ Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης-Ελπίδες Καβάλας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ασπίδα Πολυστύλου

Ρεπό: Άρης Πρίνου

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Α.Σ. Παγγαίο-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-7

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Μ.Α. Ορφανίου 0-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αστέρας Φωλιάς 0-4

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο 5-1

Α.Ο. Κάρυανης-Ένωση Παγ. Δρυάδας 1-0

Ρεπό: ΑΕ Πιερέων 2004

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (31-6) 26

Αστέρας Φωλιάς (31-15) 22

Κεραυνός Ελευθερών (27-11) 20

Ένωση Παγ.Δρυάδας (24-15) 17

Ατρόμητος Ακροβουνίου (19-21) 14

ΑΟ Κάρυανης (19-19) 14

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (21-15) 13

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (10-17) 11

ΑΟ Ελαιοχωρίου (14-16) 10

ΑΕ Πιερέων (9-19) 3

Παγγαίο (1-52) -3

*** Από ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, η ΑΕ Πιερρέων, η Βυζάντιο και ο ΑΟ Ελαιοχωρίου.

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-12η  αγωνιστική

ΑΣ Παγγαίο-ΑΕ Πιερέων 2004

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Μ.Α. Ορφανίου-Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς-Α.Ο. Κάρυανης

Βυζάντιο-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Ρεπό: ΑΟ Ελαιοχωρίου

Comments are closed.