Στην έκτη συνεχόμενη νίκη προχώρησε η ομάδα της Ένωσης Καλαθοσφαίρισης Καβάλας, αυτή τη φορά στη Γέφυρα με σκορ (54-61).

Σε ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι οι παίκτες του Ανδρέα Καραπιπερίδη κατάφεραν να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις του με αποτέλεσμα στο τέλος να φτάσουν στην κατάκτηση μίας δύσκολης νίκη. Μία νίκη η οποία παίρνει ακόμη μεγαλύτερη αξία λαμβάνοντας υπόψιν το ότι η ομάδα της Γέφυρας στο γήπεδο της είναι μία μαχητική ομάδα και ένα “σκληρό” καρύδι. Θα πρέπει να τονίσουμε ότι η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας στο ημίχρονο έχανε με 25-24. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, πρόσεξαν περισσότερο την άμυνα τους, είχαν περισσότερες επιλογές στην επίθεση και στο τέλος δίκαια πήραν το πολυπόθητο νικηφόρο αποτέλεσμα με 54-61.

Τα δεκάλεπτα: 8-9, 25-24, 38-50, 54-61

ΓΕΦΥΡΑ (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 3 (1), Νικολαΐδης 3 (1), Γιαμούκης 2, Κολοκοτρώνης 14 (1), Γαρέζος, Σιώπης 12, Σαραντίδης, Ταουσάνης 4, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 3.

ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 17, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 22 (3), Καπινιάρης 2, Τάγαρης 8, Πλιούκας 7 (1), Αθανασιάδης 5 (1), Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παπππάς, Χοντρόπουλος.