Με εκπλήξεις, γκρίνιες αλλά και καλό θέαμα με πολλά γκολ δόθηκε συνέχεια το Σαββατοκύριακο (18-19/11) στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, αλλά και στα υπόλοιπα πρωταθλήματα της τοπικής ένωσης.
Ο Κεραυνός Πέρνης “στραβοπάτησε” στο εκτός έδρας παιχνίδι που έδωσε στη Νέα Καρβάλη (2-2) την ώρα που η ΑΕΚ Καβάλας μάλον έχει δίκαιο που γκρινιάζει για το γεγονός ότι δεν έγινε ο αγώνας με τον Βρασίδα, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Νέας Περάμου. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο Βύρωνας συνέτριψε στο Χρυσοχώρι τον Απόλλων (1-7) ενώ ο Ορφέας έχασε στα Λιμενάρια με (2-1). Ο Μ.Α. Αντιφιλίππων αναδείχθηκε ισόπαλος με τη Δόξα Θεολόγου (2-2) και τέλος ο Εθνικός Ν. Καρυάς πήρε σημαντική νίκη σε βάρος του Φρίξος Πλατανοτόπου με σκορ (2-1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο (18-19/11) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές, έχουν ως εξής:
Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική
Απόλλων Χρυσοχωρίου– Βύρων Καβάλας 1-7
Ηρακλής Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού 0-3 α.α.
Βρασίδας Ν. Περάμου– Α.Ε.Κ. Καβάλας δ.δ.
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Κεραυνός Πέρνης 2-2
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθ/λης 2-1
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Δόξα Θεολόγου 2-2
Εθνικός Ν. Καρυάς-Φρίξος Πλατανοτόπου 2-1
Αναγέννηση Λιμεναρίων (20-11) 18
ΜΑ Αντιφιλίππων (18-10) 18
Ορφέας Ελευθερούπολης (21-5) 16
Βρασίδας Ν. Περάμου (14-10) 13
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (12-17) 11
Φρίξος Πλατανοτόπου (12-12) 10
Ατρόμητος Χαλκερού (12-17) 10
*** H AEK Kαβάλας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.
Ναζιανζός Ν.Καρβάλης-Βρασίδας Ν.Περάμου
Βύρων Καβάλας– Εθνικός Ν. Καρυάς
Φρίξος Πλατανοτόπου-Ηρακλής Καβάλας
Α.Ε.Κ. Καβάλας–Αναγέννηση Λιμεναρίων
Κεραυνός Πέρνης –Απόλλων Χρυσοχωρίου
Δόξα Θεολόγου-Ατρόμητος Χαλκερού
Ορφέας Ελευθ/λης-Μ.Α. Αντιφιλίππων
ΑΟ Ποταμιάς-Αίας Παναγίας 4-0
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-4
Άρης Πρίνου-Πανιώνιος Ξεριάς (26/11)
Άρης Πηγών-Μυρμιδόνες 3-0
Μαίανδρος Γέροντα-Κεραυνός Καλλιράχης (26/11)
Ολυμπιακός Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης (26/11)
Θεαγένης Θάσου-Ποσειδώνας Καβάλας 2-1
Άρης Πηγών (22-6) 24
Ολυμπιακός Καβάλας (17-4) 19
Θεαγένης Θάσου (25-11) 19
Άρης Πρίνου (14-9) 17
ΑΟ Ποταμιάς Θάσου (13-9) 14
ΠΑΟΚ Καβάλας (15-9) 14
Κεραυνός Καλλιράχης (17-14) 11
Πανιώνιος Ξεριάς (8-15) 8
Ποντιακός Ποντολιβάδου (15-624) 6
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΑΟ Ποταμιάς
Αίας Παναγίας-Άρης Πρίνου
ΠΑΟΚ Καβάλας-Άρης Πηγών
Πανιώνιος Ξεριάς-Μαίανδρος Γέροντα
Κεραυνός Καλλιράχης-Ποσειδώνας Καβάλας
Ατρόμητος Λεκάνης-Θεαγένης Θάσου
Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ασπίδα Πολυστύλου 5-3
ΑΟ Κάρυανης-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-1
Άρης Ζυγού-Δόξα Αμυγδαλεώνα 3-1
ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών 1-2
Μακεδονικός Αμισιανών-Ν. ΜΑ Ορφανίου 1-1
Ένωση Παγ. Δρυάδας–ΜΑ Φιλίππων 3-2
Κεραυνός Κρηνίδων-Αστέρας Φωλιάς 3-1
Κεραυνός Κρηνίδων (15-5) 21
Ένωση Παγ. Δρυάδας (22-12) 17
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (13-8) 15
Ν. ΜΑ Ορφανίου (15-10) 13
ΑΟ Κάρυανης (9-12) 11
Κεραυνός Ελευθερών (16-24) 9
Μακεδονικός Αμισιανών (8-14) 8
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (10-15) 6
ΑΟ Ελαιοχωρίου (9-23) 3
Ασπίδα Πολυστύλου (8-24) 3
Ασπίδα Πολυστύλους-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΟ Ελαιοχωρίου
Κεραυνός Ελευθερών-ΑΟ Κάρυανη
ΜΑ Φιλίππων-Άρης Ζυγού
Ν. ΜΑ Ορφανίου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα
Μακεδονικός Αμισιανών-Κεραυνός Κρηνίδων
Αστέρας Φωλιάς-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Τα αποτελέσματα–10η αγωνιστική
Φάρος Μαριών-Καβάλα 2004 2-1
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.
Ατρόμητος Ακροβουνίου–ΑΣ Παγγαίο δ.δ.
ΠΟ Κεραμωτής-Ελπίδες Καβάλας 4-1
ΑΕ Πιερέων-Άρης Ακροποτάμου 2-0
ΠΟ Κεραμωτής (33-10) 24
Καβάλα 2004 (21–11) 19
Ηρακλής Ν. Μυρτοφύτου (25-18) 18
ΑΕ Πιερέων (19–10) 18
Ατρόμητος Ακροβουνίου (15-7) 13
Θράκη Γραβούνας-Καβάλα 2004
ΑΣ Παγγαίο–Φάρος Μαριών
Οι Λύκοι–Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου
Ελπίδες Καβάλας–Ατρόμητος Ακροβουνίου