Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ο Σκοπευτικός Σύλλογος «Αετός» κατέλαβε την 3η θέση στην ομαδική βαθμολογία του πανελληνίου πρωταθλήματος σκοποβολής σκητ, με νέο ρεκόρ συγκομιδής βαθμών μάλιστα.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν, το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουνίου 2017, στο σύγχρονο σκοπευτήριο της Νέας Αγχιάλου Νομού Μαγνησίας, οι αθλητές του «Αετού» σημείωσαν τις εξής επιδόσεις:

• Ο Τάσος Βαμβακίδης ήταν 1ος στη Γ΄ κατηγορία με επίδοση 83/125
    • Ο Πέτρος Στάθης ήταν 2ος στη Γ΄ κατηγορία με επίδοση 75/125, που αποτελεί ατομικό ρεκόρ
    • Η ομάδα του «Αετού», αποτελούμενη από τους: Βαμβακά, Ντενικοράκη, Παπαντωνίου, κατέλαβε την 3η θέση με επίδοση 321/375 (νέο ρεκόρ)
    • Ο Γιώτης Παπαντωνίου ήταν 4ος στην Α΄ κατηγορία με επίδοση 112/125 (ισοφάρισε το ρεκόρ ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης και του συλλόγου που κατέχει ο ίδιος)