Σε ακόμα ένα Διασυλλογικό πρωτάθλημα Παίδων και Κορασίδων βρέθηκαν αυτή την φορά στη Νέα Ζίχνη Σερρών οι αθλητές του ΑΣ_ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας. Πιο συγκεκριμένα συμμετείχαν 15 αθλητές εκ των οποίων το εντυπωσιακό είναι ότι οι 12 από αυτούς κατέκτησαν μετάλλια και ανέβηκαν στο βάθρο.Ήταν ακόμη μία πολύ σημαντική εμπειρία για τους αθλητές του ΑΣ_ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας.

Εξίσου εντυπωσιακό αποτελεί το γεγονός ότι ο ΑΣ_ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας κατέκτησε την 3η θέση ανάμεσα σε 40 συλλόγους που έλαβαν μέρος στους αγώνες της Νέας Ζίχνης σε σύνολο 700_αθλητών.

Τα μετάλλια που ΑΣ_ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας κατάκτησαν οι εξής αθλητές:

Χρυσά μετάλλια: Λουτσίδου Έλενα, Πατέρας Μιχάλης, Λαζάρου Μαρία.

Ασημένια μετάλλια: Μωραϊτης Μάριος.

Χάλκινα μετάλλια: Αγγής Παναγιώτης, Αρσενούδη Χριστίνα, Βουζίκης Κωνσταντίνος, Θεοδοσιάδου Νικολέτα, Ιωαννίδου Άννα, Καλογερόπουλος Άγγελος, Καρακίτης Θεόδωρος, Κοκκινίδης Χρυσάφης.

Σε όλους αυτούς τους αθλητές του ΑΣ_ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας αλλά και σε όλους τους αθλητές του καβαλιώτικου συλλόγου που έλαβαν μέρος στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για το αγωνιστικό πνεύμα που έδειξαν και το ήθος τους.