Το προγραμματισμένο του ρεπό έκανε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, ο Α.Ο.Κ και δικαιολογημένα τα βλέμματα είχαν στραφεί σήμερα Κυριακή (4/10) το απόγευμα στο ντέρμπι της Χρυσούπολης μεταξύ του Νέστου και του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος και το οποίο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με σκορ (3-2) .

Μία αναμέτρηση η οποία έγινε παρουσία εκατοντάδων φιλάθλων, κάτω από τις καλύτερες συνθήκες, κυρίως σε αγωνιστικό επίπεδο με το θέαμα να είναι “χορταστικό” Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο σκορ (0-1) με τον Καρλόπουλου στο 8′, ενώ η απάντηση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 12 με τον Ζγκούρι ο οποίος έγραψε το (1-1). Οι παίκτες τους Νέστου “ζευγάρωσαν” τα τέρματα τους λίγα λεπτά αργότερα με το εξαιρετικό τέρμα που πέτυχε ο Σεφερίδης γράφοντας το (2-1), ενώ το α΄ημίχρονο βρήκε το συγκρότημα του Γιάννη Ισπυρλίδη να προηγείται με (3-1) με σκόρερ τον Κούτεφ. Με την έναρξη της επανάληξης οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο όταν ο Αποστόλου αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα. Στο 83′ το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος ξαναμπήκε στο παιχνίδι όταν ο Μπαρέττας μετά από εκπληκτική ενέργεια, με σουτ έγραψε το (3-2).

Γ’ Εθνική – 1ος Όμιλος – Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι τα εξής:

Γ’ Εθνική – 1ος Όμιλος – Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Το μεγάλο και σπουδαίο ντέρμπι μεταξύ του Α.Ο.Κ. και του Άρη δεσπόζει στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας την ερχόμενη Κυριακή (11/10). Την ίδια ώρα το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος θα υποδεχθεί τον Απόλλων Καλαμαριάς, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης θα αγωνιστεί εκτός έδρας στην θύελλα Φιλώτα.

Αναλυτικά στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας διεξάγονται οι εξής αγώνες: