Την απόκτηση του 19χρονου επιθετικού Ιάσωνα Παντελίδη ανακοίνωσε σήμερα Πέμπτη (22/1) η Διοικούσα Επιτροπή του Α.Ο.Κ.. Ο ποδοσφαιριστής αγωνίζεται ως επιθετικός και μέχρι πρότινος ήταν στην Κ20 ΠΑΟΚ. Αυτά μεταξύ των άλλων έγιναν γνωστά μέσα από το σχετικό δελτίο τύπου το οποίο έδωσε στη δημοσιότητα η Διοικούσα Επιτροπή του Α.Ο.Κ..
Να τονίσουμε ότι ο Ιάσωνας Παντελίδης είναι διεθνής με την Εθνική ομάδα Y18 της χώρας μας και είχε Κληθεί να φορέσει την φανέλα με το εθνόσημο στο στήθος στο διεθνές φιλικό Ελλάδας-Τουρκίας που έγινε στη Δράμα την Τετάρτη 9 Απριλίου 2014.
Το δελτίο τύπου της Διοικούσας Επιτροπής
Αναλυτικά το περιεχόμενο του δελτίου τύπου που εξέδωσε η Διοικούσα Επιτροπή του Α.Ο.Κ. Καβάλα αναφέρει τα εξής:
– «Η Διοικούσα Επιτροπή του ποδοσφαιρικού τμήματος του Α.Ο .Καβάλα στα πλαίσια της μεταγραφικής ενίσχυσης της ομάδας μας, ανακοινώνει την απόκτηση του 19χρονου ποδοσφαιριστή Ιάσωνα Παντελίδη. Ο ποδοσφαιριστής αγωνίζεται ως επιθετικός και μέχρι πρότινος ήταν στην Κ20 ΠΑΟΚ ενώ αξίζει να σημειώσουμε πως είναι ο 15ος Καβαλιώτης που εντάσσεται στο δυναμικό μας».