Στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 15η αγωνιστική που διεξήχθη την προηγούμενη Κυριακή (23/2) στο γήπεδο του Σουφλίου, ο Ορφέας Ελευθερούπολης δεν τα κατάφερε και παρά το γεγονός ότι κατά διαστήματα άφησε καλές εντυπώσεις γνώρισε τελικά την ήττα με σκορ (2-0). Μία ήττα η οποία άφησε πίσω σε αρκετά μεγάλο βαθμό το συγκρότημα του Μπάμπη Χρυσοστομίδη, στην προσπάθεια που κάνει προκειμένου και την επόμενη περίοδο να αγωνίζεται στην Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Να σημειώσουμε ότι η αναμέτρηση μεταξύ του Έβρου Σουφλίου και του Ορφέα Ελευθερούπολης κρίθηκε στις λεπτομέρειες και μάλιστα στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα. Πιο συγκεκριμένα στο 83΄ ο Δανίδης με πλασέ έγραψε το (1-0) ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι ο ίδιος παίκτης δεν άφησε κανένα απολύτως περιθώριο στον τερματοφύλακα Καραβελίδη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-0).

ΠΑΟ Κοσμίου (8-44) 3

H Επόμενη αγωνιστική – (19η, 1/3, 15.00)

Αναλυτικά όλα τα ζευγάρια τα οποία θα συναντηθούν το ερχόμενο Σάββατο στις 3 το μεσημέρι για την 19η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας είναι τα εξής: