Ο Βρασίδας Νέας Περάμου έφτασε στην 9 συνεχόμενη νίκη του με σκορ (2-1) επί της ΑΕ Πιερέων και ξέφυγε από τους διώκτες του με 8 βαθμούς. ενώ την 11η αγωνιστική ο Κεραυνός Πέρνης και η Α.Ε. Καβάλας πήρας σπουδαία «διπλά» αντίστοιχα σε Κεραμωτή (1-3) και Θράκη Γραβούνας (0-3) αντίστοιχα. Ισοπαλία (2-2) στο ντέρμπι του «Βερούλειου» μεταξύ του Ηρακλή και του Βύρων. Νίκες για Α.Σ. Παγγαίο και Αετό Ορφανού. Ευρεία νίκη για το Ναζιανζό (5-0) επί της Αναγέννησης Λιμεναρίων. Διπλό” στο φινάλε για τον Κεραυνό Κρηνίδων, πολύτιμη νίκη για τον Θεαγένη, αναβολή στη Λυδία.
League Ε.Π.Σ.Κ. – 1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα -11η αγωνιστική
Νέα Καρβάλη-Αναγέννηση Λιμεναρίων 5-0
Θράκη Γραβούνα- Α.Ε. Καβάλας 0-3
Ηρακλής Καβάλας- Βύρων Καβάλας 2-2
Θεαγένης-Απόλλων Χρυσοχωρίου 2-0
Κεραμωτή- Κεραυνός Πέρνης 1-3
Η Βαθμολογία
1ος όμιλος (11η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης (28-9) 28
ΑΕ Καβάλας (25-10) 25
Ηρακλής Καβάλας (26-7) 24
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (20-12) 19
Κεραμωτή (18-17) 16
Απόλλων Χρυσοχωρίου (15-22) 15
Αναγέννηση Λιμεναρίων (10-27) 9
Βύρων Καβάλας (13-22) 9
Θεαγένης (14-25) 7
Θράκη Γραβούνα (8-26) 7
Επόμενη αγωνιστική (12η, 30/11-1/12)
1ος όμιλος
Ναζιανζός – Θράκη Γραβούνας
Α.Ε. Καβάλας- Κεραμωτή
Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θεαγένης
Κεραυνός Πέρνης- Ηρακλής Καβάλας
Απόλλων Χρυσοχωρίου- Βύρων Καβάλας
League Ε.Π.Σ.Κ. – 2oς όμιλος
Τα αποτελέσματα -11η αγωνιστική
Δόξα Θεολόγου- Κεραυνός Κρηνίδων 0-1
Κεραυνός Ελευθερών-Αετός Ορφανού 1-3
Βρασίδας Ν. Περάμου- ΑΕ Πιερέων 2004 2-1
Δόξα Λυδίας- Μ.Α.Αντιφιλίππων Δ.Δ.
ΑΣ Παγγαίο- Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-2
Η Βαθμολογία
Βρασίδας Ν. Περάμου (22-12) 30
ΑΕ Πιερέων 2004 (39-14) 22
ΑΣ Παγγαίο (28-18) 22
Αετός Ορφανού (20-14) 19
Κεραυνός Κρηνίδων (18-23) 19
Κεραυνός Ελευθερών (20-30) 14
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου (16-27) 10
Δόξα Θεολόγου (17-15) 9
Μ.Α. Αντιφιλίππων (10-13) 7 (*)
Δόξα Λυδίας (6-30) 3 (*)
(*) Αναβλήθηκε το Λυδία- Μ.Α. Αντιφιλίππων.
Επόμενη αγωνιστική (11η αγωνιστική)
2ος όμιλος
Δόξα Θεολόγου – Κεραυνός Ελευθερών
Αετός Ορφανού- ΑΣ Παγγαίο
Κεραυνός Κρηνίδων- Δόξα Λυδίας
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου- Βρασίδας Ν. Περάμου
Μ.Α.Αντιφιλίππων Α.Ε. Πιερέων 2004
Α’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα -9η αγωνιστική
Ποσειδώνας Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού 2-0
Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Κεχροκάμπου 2-1
Μυρμιδόνες Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς 1-2
Άρης Πρίνου-ΠΑΟ Καβάλας 3-2
Ολυμπιακός Καβάλας-Αίας Παναγίας 1-0
Η Βαθμολογία
1ος όμιλος (9η αγωνιστική)
Ολυμπιακός Καβάλας (23-8) 20
Άρης Πρίνου (19-13) 15
Εθνικός Ν. Καρυάς (20-13) 14
ΠΑΟ Καβάλας (18-15) 14
Μυρμιδόνες Καβάλας (14-18) 13
Μαίανδρος Γέροντα (14-14) 13
Αίας Παναγίας (11-14) 10
Άρης Κεχροκάμπου (14-15) 8
Ατρόμητος Χαλκερού (7-14) 8
Ποσειδών Καβάλας (9-25) 7
**Δύο μηδενισμούς και -4β. έχει ο Άρης Κεχροκάμπου.
Επόμενη αγωνιστική (10η, 30/11-1/12)
1ος όμιλος
Αίας Παναγίας- Ποσειδών Καβάλας
Ατρόμητος Χαλκερού – Μαίανδρος Γέροντα
Ολυμπιακός Καβάλας – Μυρμιδόνες Καβάλας
Άρης Κεχροκάμπου- ΠΑΟ Καβάλας
Εθνικός Ν. Καρυάς- Άρης Πρίνου
Α’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα
Ν. Μ.Α. Ορφανίου-Ατρόμητος Ακροβουνίου 5-0
Μακεδονικός Αμισιανών-Α.Ο. Ποταμιάς 3-0
Ένωση Παγ. Δρυάδας-Μ.Α. Φιλίππων 1-3 (διακοπή στο 58ο)
Χελιδόνια-Ασπίδα Πολυστύλου 1-4
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Ζυγού 1-3
Η Βαθμολογία
Άρης Ζυγού (23-9) 20
Ένωση Παγ. Δρυάδας (19-10) 19 (*)
Μακεδονικός Αμισιανών (28-8) 19
Ασπίδα Πολυστύλου (21-13) 16
Δόξα Αμυγδαλεώνα (25-15) 16
Χελιδόνια (11-17) 10
Ν.Μ.Α. Ορφανίου (18-25) 10
ΑΟ Ποταμιάς (14-21) 9
Ατρόμητος Ακροβουνίου (8-28) 3
Μ.Α. Φιλίππων (6-27) 2 (*)
(*) Διακοπή στο 58ο λεπτό στο παιχνίδι Παλαιοχώρι- ΜΑ Φιλίππων.
Επόμενη αγωνιστική (10η, 30/11-1/12)
1ος όμιλος
Άρης Ζυγού- Ν.Μ.Α. Ορφανίου
Ατρόμητος Ακροβουνίου- Μακεδονικός Αμισιανών
Δόξα Αμυγδαλεώνα- Ένωση Παγ. Δρυάδας
Α.Ο. Ποταμιάς- Ασπίδα Πολυστύλου
Μ.Α. Φιλίππων- Χελιδόνια
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα -9η αγωνιστική
Πανιώνιος Ξεριάς-Ατρόμητος Λεκάνης 0-2
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Φάρος Μαριών 0-1
Καβάλα 2004-Αετός Ερατεινού 3-2
Άρης Πηγών-Φίλιπποι Καβάλας 4-1
Ρεπό: Παράδεισος
Η Βαθμολογία
1ος όμιλος (9η αγωνιστική)
Αετός Ερατεινού (19-10) 19
Άρης Πηγών (23-8) 19
Πανιώνιος Ξεριά (14-10) 15
Καβάλα 2004 (20-14) 14
Φάρος Μαριών (12-13) 12
Φίλιπποι Καβάλας (11-14) 8
Ποντιακός Ποντολιβάδου (9-12) 8
Ατρόμητος Λεκάνης (9-12) 7
Παράδεισος — –
*Αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα ο Παράδεισος.
**Έναν μηδενισμό και -2β. έχουν οι Φίλιπποι Καβάλας.
Επόμενη αγωνιστική (10η)
1ος όμιλος (30/11 και 1/12)
Φίλιπποι Καβάλας- Παράδεισος
Άρης Πηγών- Ποντιακός Ποντολιβάδου
Ατρόμητος Λεκάνης- Αετός Ερατεινού
Φάρος Μαριών – Καβάλα 2004
Ρεπό: Πανιώνιος Ξεριάς
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα -9η αγωνιστική
Μ.Α. Μεσορόπης-Φρίξος Ελευθερούπολης 2-1
Οι Λύκοι-Ελπίδα Κρυονερίου 0-2
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Φρίξος Πλατανότοπου 3-1
Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα Δ.Δ.
Ρεπό: Κεραυνός Καλλιράχης
Η Βαθμολογία
2ος όμιλος (9η αγωνιστική)
ΑΟ Ελαιοχωρίου (19-6) 20
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (29-13) 16 (*)
Φρίξος Ελευθερούπολης (15-12) 14
Ελπίδα Κρυονερίου (14-10) 13
Φρίξος Πλατανοτόπου (29-19) 12
Μ.Α. Μεσορόπης (14-24) 9
Φίλιππος Χρυσοκάστρου (10-18) 7 (*)
Κεραυνός Καλλιράχης (11-21) 6
Οι Λύκοι (5-23) 1
*Έναν μηδενισμό και μείον 2β. έχουν οι Λύκοι.
(*) Αναβλήθηκε το παιχνίδι Χρυσόκαστρο-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα.
Επόμενη αγωνιστική (10η)
2ος όμιλος (7-8/12)
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Κεραυνός Καλλιράχης
Φίλιππος Χρυσοκάστρου- Οι Λύκοι
Φρίξος Ελευθερούπολης- Φρίξος Πλατανότοπου
Ελπίδα Κρυονερίου- ΑΟ Ελαιοχωρίου
Ρεπό: Μ.Α. Μεσορόπης
.…
tnx for info!!…