Η δεύτερη πράξη του δευτέρου ημιχρόνου της αναμέτρησης του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος με τον Κιλκισιακό που διεκόπη το απόγευμα της προηγούμενης Κυριακής (24/11) λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών και λόγω της βροχόπτωσης και ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με (0-2) παίχτηκε σήμερα (Δευτέρα 25/11) στο γήπεδο του Βυζαντίου με τη συνέχιση του δεύτερου 45λεπτου του αγώνα. Έτσι λοιπόν το συγκρότημα του Στέλιου Κατρακυλάκη στο δεύτερο ημίχρονο που παίχτηκε στην αναμέτρηση όχι μόνο δεν κατάφερε να μειώσει το σκορ και να πάρει κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά αντίθετα γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα αφού η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ (0-3). Έτσι η ομάδα του Κοκκινοχώματος πέρασε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Την ίδια ώρα με σπουδαίες νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους κατά τη διάρκεια της 8ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας Άρης Ακροποτάμου και Νέστος Χρυσούπολης σε αντίθεση με τον Ορφέα Ελευθερούπολης ο οποίος γνώρισε την ήττα και ανέστησε τον Εθνικό Αγιονερίου. Πιο συγκεκριμένα με μεγάλη ανατροπή ο Νέστος Χρυσούπολης και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε να χάνει με (2-0) μέσα στην έδρα το Διγενή Λακκώματος, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Θάνου Χατζηαθανασίου πέρασαν στην αντεπίθεση και με την εντυπωσιακή τους εμφάνιση έκαναν την τεράστια ανατροπή και πήραν τους πολύτιμους 3 βαθμούς με σκορ (2-4). Μία νίκη που δίνει μεγάλη και βαθιά ανάσα στο συγκρότημα της Χρυσούπολης για τη συνέχεια του μαραθωνίου. Την ίδια ώρα ο Άρης Ακροποτάμου ο οποίος και αυτός βρέθηκε πίσω στο σκορ πέρασε στην αντεπίθεση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και με το εντυπωσιακό (4-2) το συγκρότημα του Νίκου Καραμπετάκη πήρε σπουδαίο «τρίποντο» και αναρριχήθηκε ακόμη πιο ψηλά στον πίνακα της βαθμολογίας. Τέλος ο Ορφέας Ελευθερούπολης παρά το γεγονός ότι το πάλεψε στην έδρα του Εθνικού Αγιονερίου δεν κατάφερε να πάρει τίποτα το θετικό γνωρίζοντας την ήττα από την τοπική ομάδα με σκορ (3-2). Έτσι το συγκρότημα του Μπάμπη Χρυσοστομίδη εξακολουθεί να βρίσκεται με την «πλάτη στον τοίχο».