Με τη συμμετοχή 8 ομάδων πραγματοποιήθηκε σήμερα (30/10) το απόγευμα στα γραφεία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας η κλήρωση για την προημιτελική φάση του κυπέλλου της τοπικής Ένωσης. Στην κληρωτίδα μπήκαν συνολικά 8 ομάδες και αυτές ήταν οι: Ορφέας Ελευθερούπολης, Άρης Ακροποτάμου, Νέστος Χρυσούπολης, Θράκη Γραβούνας, Μ.Α. Αντιφιλίππων, Βρασίδας Ν. Περάμου, Κεραυνός Πέρνης, Βύρων Καβάλας, Κεραυνός Πέρνης.
Αναλυτικά τα 4 ζευγάρια τα οποία κληρώθηκαν είναι τα εξής:
Κεραυνός Πέρνης – Άρης Ακροποτάμου
Ορφέας Ελευθερούπολης – Βρασίδας Ν. Περάμου
Μ.Α. Αντιφιλίππων – Βύρων Καβάλας
Θράκη Γραβούνας – Νέστος Χρυσούπολης
*** Η κλήρωση των διαιτητών των αναμετρήσεων του Σαββατοκύριακου (3-4/11) της league της Ε.Π.Σ. Καβάλας θα διεξαχθεί την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου στις 17:30 στα γραφεία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας