Τις νίκες του στο υπό εξέλιξη πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ ανδρών “ζευγάρωσε” και μάλιστα εκτός έρδας ο ΓΣ Ελευθερούπολης που πέτυχε στον στόχο του στον Αία Εύοσμου με σκορ (61-73).

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν σοβαροί και στις 4 περιόδους, έπαιξαν πολύ καλή άμυνα, είχαν περισσότερες επολογές στον επιθετικό τομέα και δίκαια έφτασαν στην κατάκτηση της νίκης. Μία νίκη οι οποία να σημειώσουμε ότι βάζει τις καλύτερες βάσεις για ακόμη καλύτερη συνέχεια.Σε αγωνιστικό επίπεδο να τονίσουμε ότι η ομάδα του Κυριάκου Παπαδόπουλου ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ, βάζοντας τις βάσεις για την κατάκτηση της νίκης. Το ημίχρονο ολοκλρώθηκε με 44-35 ενώ στη συνέχεια προηγήθηκε και με 57-53. Τα πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν 19-21.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής ΠΣ Ευκαρπίας – Κένταυρος Καλλικράτειας 90-67 ΜΕΝΤ – ΧΑΝΘ 81-79 Απόλλων Καλαμαριάς – Αστέρας Σίνδου 78-74 Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Πολυγύρου 57-87 Μαντουλίδης – Μακεδονικός 59-79 Αίας Ευόσμου – ΓΣ Ελευθερούπολης 61-73 ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΕ Κομοτηνής 73-62 Η βαθμολογία 2η αγωνιστική 1. ΓΑΣ Κομοτηνή 4  (2-0) – ΑΟ Πολυγύρου 4 (2-0) -. Μακεδονικός 4 (2-0) -. ΜΕΝΤ 4 (2-0) -. ΓΣ Ελευθερούπολης 4 (2-0) 6. ΧΑΝΘ 3 (1-1) -. ΠΣ Ευκαρπίας 3 (1-1) -. Απόλλων Καλαμαριάς 3 (1-1) -. ΑΕ Κομοτηνής 3 (1-1) 10. Αίας Ευόσμου 2 (0-2) -. Αστέρας Σίνδου 2 (0-2) -. Μαντουλίδης 2 (0-2) -. Κένταυρος Καλλικράτειας 2 (0-2) -. Ορφέας Νέου Σκοπού 2 (0-2)