xerox
xerox

Ε. Π. Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ

Μετά από καλή εμφάνιση και σε ένα παιχνίδι με πουλλές συγκινήσεις, ο Νέστος Χρυσούπολης επικράτησε με σκορ (2-0) της ομάδας του ΜΑ Ορφανίου στο «Βερούλειο» στάδιο για το 3ο Super Cup Καβάλας “Βασίλης Ραφτόπουλος”.

 

Επανέρχεται σε δράση το πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας της Ένωσης  Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με την  συμμετοχή 10 ομάδων και θα ολοκληρωθεί μετά το πέρας 18 αγωνιστικών.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα του νέου πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ένωσης  Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας μετά την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε, έχει ως εξής:

 

Γ’ κατηγορία

Το πρόγραμμα

1η αγωνιστική 

Άγιος Λουκάς -Πανιώνιος Ξεριά

Ακαδημία Ελπίδες -Οι Λύκοι

Ποσειδών Καβάλας-Αίας Παναγίας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Α.Σ. Παγγαίο

ΑΟ Ποταμιάς -ΑΕ Πιερέων 2004

 

2η αγωνιστική 

Πανιώνιος Ξεριά-Ποσειδών Καβάλας

1η αγωνιστική 

Μ.Α. Φιλίππων -Ηρακλής Καβάλας

Απόλλων Χρυσοχωρίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΠΑΟΚ Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ατρόμητος Χαλκερού-Μακεδονικός Αγιάσματος

Θράκη Γραβούνα -Καβάλα 2004

Ασπίδα Πολυστύλου -Θεαγένης

ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός  Αμισιανών

 

2η αγωνιστική 

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μ.Α. Φιλίππων

Ηρακλής Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Χαλκερού

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Θράκη Γραβούνα

Μακεδονικός Αγιάσματος -Ασπίδα Πολυστύλου

Καβάλα 2004-Μακεδονικός  Αμισιανών

Θεαγένης -ΑΕΚ Καβάλας

 

3η αγωνιστική 

Μ.Α. Φιλίππων-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας

Θράκη Γραβούνα -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου Καβάλας και αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την κλήρωση είναι  τα εξής:

 

Κύπελλο Α΄ κατηγορίας

Ορφέας Ελευθερούπολης-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Κεραυνός Ελευθερών-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πηγών-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου –Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Αμυγδαλεώνα- Βρασίδας Ν. Περάμου

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Πρίνου

*Άρης Ζυγού & Κεραυνός Κρηνίδων προκρίνονται άνευ αγώνα

 

Κύπελλο Β’ & Γ’ κατηγορίας

1η φάση 

1.Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού

2.ΑΣ Παγγαίο-Ηρακλής Καβάλας

3.Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΜΑ Φιλίππων

 

2η φάση 

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΑΕΚ Καάλας

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β΄- Θράκη Γραβούνας

Νικητής 1-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Με την συμμετοχή συνολικά 14 ομάδων θα διεξαχθεί φέτος το νέο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας που αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον και μετά την κλήρωση που έγινε, το πλήρες  πρόγραμμα είναι το εξής:

 

Α΄ κατηγορία

1η αγωνιστική 

Κεραυνός Κρηνίδων-Βύρωνας Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Ελευθερών

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ορφέας Ελευθερούπολης-Άρης Ζυγού

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Θεολόγου

Άρης Πηγών-Άρης Πρίνου

 

2η αγωνιστική 

Βρασίδας Ν. Περάμου -Κεραυνός Κρηνίδων

Βύρωνας Καβάλας -Αναγέννηση Λιμεναρίων

Κεραυνός Ελευθερών -Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Ορφέας Ελευθερούπολης