Bookmarks
Μετά από πολύ καλή εμφάνιση ο Αστέρας Καβάλας στο μεγάλο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του Final-4 του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, νίκησε με 64-63 τους Ίκαρων Σερρών στην παράταση και εξασφάλισε το πρωτάθλημα και την πολύ μεγάλη άνοδο στη National League 2 της επόμενης περίοδο.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΑΜΑΘ
FINAL 4 – 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας Καβάλας-Ίκαροι Σερρών 64-63
Ηράκλεια Σερρών-Άτλας Κομοτηνής 77-69
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΑΜΑΘ
FINAL 4 – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αστέρας Καβάλας 9 (4-1)
Ίκαροι Σερρών 8 (3-2)
Άτλας Κομοτηνής 7 (2-3)
Ηράκλεια Σερρών 6 (1-4)