Μεγάλη νίκη, η 7η συνεχόμενη, για τον πολύ  ψυχωμένο ΓΣ Ελευθερούπολης μέσα στην έδρα του Ψυχικού με 65-68 σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε ντέρμπι. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τrice με 34 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε με 20 πόντους.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης είχαμε τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πιο δυνατά στο παρκέ και να προηγούνται με 17-12. Παρόμοιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την Ελευθερούπολη να διατηρεί σταθερά το προβάδισμα με πρωταγωνιστή τον Κουρτίδη.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα και με πρωταγωνιστή τον Τrice ανέκτησε και το προβάδισμα (51-49). Στη τέταρτη περίοδο, το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος την 7η συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 32-33, 51-49, 65-68.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Παπανικολάου, Μπερκ 12 (1), Κουκάς 8 (2), Τοπάλι 3, Τράις 34 (1), Κοντούδης, Αθανασούλας 4, Κωστόπουλος, Μπαλός, Αναγνωστόπουλος, Πιτούλης 4.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Άλεν 18 (2), Γκάθραϊτ 16 (1), Στυλίδης, Καμπουρίδης 7 (1), Ιατρίδης 8 (2), Λογοθέτης, Μαστόρος 5, Κουρτίδης 12 (1), Καλογερίας 2, Τσέλλος.