Με σημαντική εκτός έδρας νίκη (0-1)  συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Νέστος Χρυσούπολης στη Βέροια (0-1) στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ενώ ο απογοητευτικός και δίχως ψυχή Α.Ο.Κ. υποχρεώθηκε στην πρώτη του ήττα με (1-0)  στον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας.

Πιο συγκεκομμένα η πρωτοπόρος ομάδα του Τιμόθεου Καβακά κόντρα στον ουραγό του  1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής παρουσιάστηκε κάτω του μετρίου και χωρίς προσδοκίες στο α’ ημίχρονο στο οποίο μάλιστα δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις του παιχνιδιού, δίνοντας μάλιστα το δικαίωμα στους γηπεδούχους να προηγηθούν. Με αρκετούς φιλάθλους στο πλευρό του, ο Α.Ο.Κ., και στην επανάληψη δεν ήταν καλός, χωρίς πάθος, δύναμη και δίψα για διάκριση, αν και ανέβασε τους ρυθμούς του,

Από την άλλη πλευρά ο Νέστος Χρυσούπολης στη Βέροια με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα, επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από καλή εμφάνιση με σκορ (0-1) με γκολ του Σέα στο 16’ και παρέμεινε σταθερά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα..Το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά, με σωστή τακτική, δημιουργικό και σοβαρό πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε παίρνοντας μία πολύ σημαντική νίκη, σε μία δύσκολη έδρα..

Γ’ Εθνική – 1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-13η αγωνιστική

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Η ερχόμενη-14η αγωνιστική

Μέσα στις έδρες τους θα παίξουν τόσο ο Α.Ο.Κ. όσο και ο Νέστος Χρυσούπολης αντίστοιχα, με τους Βέροια και Θερμαϊκό Θέρμης και συνοπτικά οι αγώνες που θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής είναι οι εξής: