Έχοντας υπομονή και πατώντας το γκάζι στα τελευταία πέντε λεπτά, ο ΓΣ  Ελευθερούπολες μετά από καλή εμφάνιση η επικράτησε του Μίλωνα με 82-74. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ryan με 21 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε ο Burtt

Δυναμικό ξεκίνημα για την ομάδα της Ελευθερούπολης η οποία με πρωταγωνιστή τον Κουρτίδη που είχε σκοράρει ήδη 10 πόντους στη πρώτη περίοδο προηγήθηκε με 29-19 του Μίλωνα. Στη δεύτερη περίοδο όμως, οι φιλοξενούμενοι άλλαξαν άρδην την εικόνα τους στο επιθετικό κομμάτι και κατάφεραν με επιμέρους 20-13 να φέρουν το ματς σχεδόν στα ίσια (42-39, 20′).

Στη τρίτη περίοδο, Gathright και φυσικά Κουρτίδης ήταν οι κύριοι εκφραστές των επιθέσεων των γηπεδούχων με τον Μίλωνα όμως να απαντά μέσω του Burtt (58-54). Στη τέταρτη περίοδο ο ρυθμός άνοιξα, οι δύο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ αλλά ένα ξέσπασμα της Ελευθερούπολης αρκούσε ώστε να πάρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 29-19, 42-39, 58-54, 82-74.

ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Άλεν 21 (2), Γκάθραϊτ 13 (1), Στυλίδης 1, Ναούμης, Καμπουρίδης 10 (2), Ιατρίδης 1, Μαστόρος 10 (2), Κουρτίδης 19 (1), Οκεκουόγεν 6, Τσέλλος.

Μίλων (Καραγιάννης): ΜακΚίσικ 4, Πετρίδης 5, Ανέστης 14 (1), Μελισσαράτος 10 (2), Παγώνης, Μοτσενίγος 1, Μπαρτ 25 (4), Μαλούκος 7, Δημάκος 5 (1), Κανονίδης 3 (1).