Καταστροφική αποδείχθηκε τελικά η 2η περίοδος του αγώνα με τον Παπάγου για την ομάδα του ΓΣ Ελευθερούπολης που τελικά έχασε στο κλειστό της Γεωργιανής με 71-81

Η ομάδα του Κυριάκου Παπαδόπουλου αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο, από κει και πέρα όμως οι παίκτες του αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα για να υποχρεωθούν τελικά σε ήττα. Το σίγουρο είναι πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Παπάγο όπου έχοντας τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα επικράτησε της Ελευθερούπολης με 81-71. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Κόης με 20 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων έκανε ότι μπορούσε ο Gathright με 26.

Ισορροπημένο ξεκίνημα για τις δύο ομάδες οι οποίες μπήκαν με σκοπό να προστατέψουν τα μετόπισθεν (16-16). Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως, η ομάδα του Παπάγου με τρομερό επιμέρους 2-22 προηγείται με διαφορές άνω των 15 πόντων με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο στο +20 (25-45).

Στο δεύτερο μέρος και κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να γυρίσουν την εις βάρος τους διαφορά σκοράροντας 22 πόντους. Ωστόσο, η αμυνά τους είχε σοβαρά θέματα. Στη τέταρτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων με τη διαφορά να σταματάει στους 10 πόντους. Τελικό σκορ 71-81.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 25-45, 47-67, 71-81.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Άλεν 1, Γκάθραϊτ 26 (1), Στυλίδης 4, Ναούμης 5 (1), Καμπουρίδης 11 (1), Ιατρίδης 8 (1), Λογοθέτης 2, Μαστόρος 3 (1), Κουρτίδης 4, Τσέλλος 7 (1).

Παπάγου (Καρακώστας): Γκρίφιν 14 (2), Καρακώστας 14 (3), Κυριλής 3, Σταματίου, Κόης 20 (2), Σιλάτζι 6, Ματσάγγος 12 (2), Τζουγκαράκης 8, Σανδραμάνης, Γάργαλης 4.