xerox
xerox

Στον περιβάλλοντα χώρο του αναψυκτήριου “Προσκήνιο” στις Κρηνίδες, πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας, παρουσία σύσσωμου του διοικητικού του συμβουλίων και πολλών εκπροσώπων των ομάδων.

 

Στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας συνολικά θα λάβουν μέρος συνολικά 13 ομάδες και αυτές είναι οι εξής: Κεραυνός Ελευθερών, Άρης Ζυγού, Δόξα Αμυγδαλεώνα, Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας Αετός Οφρυνίου, Ορφέας Ελευθερούπολης, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Δόξα Θεολόγου, Βύρωνας Καβάλας. Βρασίδας Ν. Περγάμου, Αναγέννηση Λιμεναρίων, Άρης Πηγών, και Άρης Πρίνου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων για την περίοδο 2021-2022 έχει ως εξής:

 

Α’ Κατηγορία

Ε.Π.Σ. Καβάλας   

 

1η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Ζυγού

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Αετός Οφρυνίου

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου-Βύρωνας Καβάλας

Βρασίδας Ν. Περγάμου-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πηγών-Ένωση Παγγαιϊκου Δρυάδας

Ρεπό: Άρης Πρίνου

 

2η  αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Ζυγού-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Αετός Οφρυνίου-Δόξα Θεολόγου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Βρασίδας Ν. Περάμου

Βύρων Καβάλας-Άρης Πηγών

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ένωση Παγγαιϊκού

Ρεπό: Ορφέας Ελευθερούπολης

 

3η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ορφέας Ελευθερούπολης – Άρης Πρίνου

Δόξα Θεολόγου –  Άρης Ζυγού

Άρης Πηγών – Αετός Οφρυνίου

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Βύρωνας Καβάλας

Ρεπό: Βρασίδας Νέας Περάμου

 

4η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης – Κεραυνός Ελευθερών

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Δόξα Θεολόγου

Άρης Πρίνου – Βρασίδας Νέας Περάμου

Άρης Ζυγού – Άρης Πηγών

Αετός Οφρυνίου – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Βύρωνας Καβάλας

Ρεπό: Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

 

5η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Δόξα Θεολόγου

Βρασίδας Νέας Περάμου – Ορφέας Ελευθερούπολης

Άρης Πηγών – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ένωση Παγγαιϊκού – Άρης Πρίνου

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Άρης Ζυγού

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Αετός Οφρυνίου

Ρεπό: Βύρωνας Καβάλας

 

6η αγωνιστική

Βρασίδας Νέας Περάμου – Κεραυνός Ελευθερών

Δόξα Θεολόγου – Άρης Πηγών

Ορφέας Ελευθερούπολης – Ένωση Παγγαιϊκού

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πρίνου – Βύρωνας Καβάλας

Άρης Ζυγού – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ρεπό: Αετός Οφρυνίου

 

7η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Άρης Πηγών

Ένωση Παγγαιϊκού – Βρασίδας Νέας Περάμου

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Δόξα Θεολόγου

Βύρωνας Καβάλας – Ορφέας Ελευθερούπολης

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Αετός Οφρυνίου –  Άρης Πρίνου

Ρεπό: Άρης Ζυγού

 

8η αγωνιστική

Ένωση Παγγαιϊκού – Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Πηγών – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βρασίδας Νέας Περάμου – Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Θεολόγου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ορφέας Ελευθερούπολης – Αετός Οφρυνίου

Άρης Πρίνου – Άρης Ζυγού

Ρεπό: Δόξα Αμυγδαλεώνα

 

9η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βύρωνας Καβάλας – Ένωση Παγγαιϊκού

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Άρης Πηγών

Αετός Οφρυνίου – Βρασίδας Νέας Περάμου

Άρης Ζυγού – Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Άρης Πρίνου

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

 

10η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας – Κεραυνός Ελευθερών

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ένωση Παγγαιϊκού – Αετός Οφρυνίου

Βρασίδας Νέας Περάμου – Άρης Ζυγού

Δόξα Θεολόγου – Άρης Πρίνου

Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ρεπό: Άρης Πηγών

 

11η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αετός Οφρυνίου – Βύρωνας Καβάλας

Άρης Ζυγού – Ένωση Παγγαιϊκού

Άρης Πρίνου- Άρης Πηγών

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Βρασίδας Νέας Περάμου

Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ελευθερούπολης

Ρεπό: Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

12η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου – Κεραυνός Ελευθερών

Βύρωνας Καβάλας – Άρης Ζυγού

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Άρης Πρίνου

Ένωση Παγγαιϊκού – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πηγών – Ορφέας Ελευθερούπολης

Βρασίδας Νέας Περάμου – Δόξα Θεολόγου

Ρεπό: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

13η αγωνιστική

Άρης Ζυγού – Αετός Οφρυνίου

Άρης πρίνου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Βύρωνας Καβάλας

Ορφέας Ελευθερούπολης – Αναγέννηση Λιμεναριων

Δόξα Θεολόγου – Ένωση Παγγαιϊκου

Άρης Πηγών – Βρασίδας Νέας Περάμου

Ρεπό: Κεραυνός Ελευθερών

 

*** Στον β’ γύρο του πρωταθλήματος τα ζευγάρια αντίστροφα.

 

Comments are closed.