xerox
xerox

Μία μόλις ισοπαλία και τρεις ήττες ήταν ο απολογισμός για τις 4 ομάδες του νομού Καβάλας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, σε μία αγωνιστική πολύ κομβική.

 

Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι ο Νέστος Χρυσούπολης σε μία αναμέτρηση με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον, σε ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι στην έδρα του, με αντίπαλο τον Πανδραμαϊκό αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ (1-1). Πολύ σπουδαίο παιχνίδι έγινε και στην Αλεξανδρούπολη για το ματς της Ένωσης με τον Αετό Ορφανού και τελικά η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη το ότι έκανε καλή εμφάνιση έχασε με σκορ (1-0). Στην έδρα του Άρη Αβάτου ο Κεραυνός Πέρνης αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, προηγήθηκε στο σκορ αλλά τελικά έχασε με (2-1). Τέλος να τονίσουμε ότι η Δόξα Θεολόγου που βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, σε μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με μεγάλο βαθμολογικό  ενδιαφέρον αν και το πάλεψαν οι παίκτες της μέσα στην Ξάνθη τελικά υποχρεώθηκε σε ήττα από τον τοπικό Ορφέα με σκορ (2-1).

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 14ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ένωση Αλεξανδρούπολης- Αετός Ορφανού 1-0 (73′ Γκαβανόζης)
Άρης Αβάτου – Κεραυνός Πέρνης 2-1 (64′ Γκέκας, 68′ Γκέκας -13′ Τζουμανης)
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Κάτω Καμήλας 0-2 (45′ Παπαδόπουλος, 73′ Μπονερης)
Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός 1-1 (71′ Λαζαρίδης – 64′ πεν. Μπερούκας)
Πανσερραϊκός – Ηρακλής Ζυγού 2-0 (26′ πεν.Γκούρτσας, 69 Γκούρτσας)
Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Θεολόγου 2-1 (6′ Ζιγκολαρι, 25′ Τσέκος – 65′ Λάττα)
ΡΕΠΟ: Κιλκισιακός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 14 ΑΓΩΝΕΣ):
1.Πανσερραϊκός 33 (37-8)
——————————–
2.Νέστος Χρυσούπολης 31 (23-13)
3.Πανδραμαϊκός 30 (24-11)
4.Δόξα Κάτω Καμήλας 22 (25-16)
5.Άρης Αβάτου 22 (20-15)
6. Απόλλων Παραλιμνίου 22 (19-12)
7.Αετός Οφρυνίου 16 (17-16)
8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 16 (13-19)
——————————–
9. Κεραυνός Πέρνης 14 (19-23)
10.Ορφέας Ξάνθης 12 (11-23)
11.Ηρακλής Ζυγού 7 (6-13) (3β)
12.Κιλκισιακός 7 (9-27) (0β)*
13.Δόξα Θεολόγου Ποτου 2 (4-29)

*Οι ομάδες που έκαναν ρεπό

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η, 11/1/2020)
Αετός Ορφανού- Κιλκισιακός
Κεραυνός Πέρνης-Ένωση Αλεξανδρούπολης
Δόξα Κάτω Καμήλας-Άρης Αβάτου
Πανδραμαϊκός-Πανσερραϊκός
Δόξα Θεολόγου Πότου-Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Ξάνθης- Νέστος Χρυσούπολης
ΡΕΠΟ: Ηρακλής Νέου Ζυγού

Comments are closed.