xerox
xerox

Με νίκες προχώρησαν ο Α.Ο.Κ., ο Νέστος Χρυσούπολης και ο Αετός Ορφανού για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και κατά συνέπεια δεν υπήρξαν αλλαγές στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Νέστος απέδρασε με το πολύ σπουδαίο διπλό από το Καλαμπάκι με σκορ (1-2), ο Α.Ο.Κ. πήρε πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Κεραυνού Πέρνης με (0-2) και τέλος ο Αετός Ορφανού που ήταν πολύ αποτελεσματικός στην επανάληψη νίκησε εντός έδρας τον ΠΑΟ Κοσμίου με σκορ (3-0). Βέβαια να σημειώσουμε ότι την ερχόμενη Τετάρτη 23 Ιανουαρίου διεξάγεται η εμβόλιμη 13η αγωνιστική κατά τη διάρκεια της οποίας ο Αετός Ορφανού στο γήπεδο του Οφρυνίου σε ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον θα υποδεχθεί το Νέστος Χρυσούπολης. Από κει και πέρα ο Α.Ο.Κ. υποδέχεται την αδύναμη ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης και ο Κεραυνός Πέρνης τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-15η αγωνιστική

Συνοπτικά τα αποτελέσματα  που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις για την 15η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι τα εξής:

Απόλλων Παραλιμνίου-Σιδηρόκαστρο 2-0
Κεραυνός Πέρνης-ΑΟ Καβάλα 0-2
Αετός Ορφανού- ΠΑΟ Κοσμίου 3-0
Άρης Αβάτου- Ασπίδα Ξάνθης 1-0
Αλέξανδρος Κιλκίς- Ορφέας Ξάνθης 2-1
Πανσερραϊκός- Εθνικός Αλεξ/λης 5-2
ΑΕ Καλαμπακίου-Νέστος Χρυσούπολης 1-2

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η  βαθμολογία-15η αγωνιστική

1. Νέστος Χρυσούπολης 36 (30-9)
—————————–
2. ΑΟ Καβάλα 35 (29-3)
—————————–
3. Αετός Ορφανού 28 (26-13)
4. Άρης Αβάτου 25 (15-9)

5. Πανσερραϊκός 22 (26-15)
6. Κεραυνός Πέρνης 22 (14-9)
7. Ορφέας Ξάνθης 20 (20-19)
8. Αλέξανδρος Κιλκίς 20 (15-10)
9. Απόλλων Παραλιμνίου 20 (12-11)
——————————
10. ΑΕ Καλαμπακίου 11 (7-18)

11. Ασπίδα Ξάνθης 10 (9-31)
12. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9 (12-29)
13.Εθνικός Σιδηροκάστρου 9 (6-2)
14.ΠΑΟ Κοσμίου 8 (9-25)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-16η αγωνιστική

Συνοπτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων που θα διεξαχθούν την Κυριακή 27 Ιανουαρίου στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής, στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι το εξής:

Κεραυνός Πέρνης-Απόλλων Παραλιμνίου
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αετός Ορφανού
Καβάλα-Άρης Αβάτου
ΠΑΟΚ Κοσμίου-Αλέξανδρος Κιλκίς
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός
Ορφέας Ξάνθης-Α.Ε. Καλαμπακίου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Νέστος Χρυσούπολης

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η εμβόλιμη-13η αγωνιστική

Συνοπτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων που θα διεξαχθούν την ερχόμενη Τετάρτη 23 Ιανουαρίου για την εμβόλιμη  13η αγωνιστική, στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής η οποία είχε αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας σε όλη την Ανατολική Μακεδονία και Θράκης, είναι το εξής:

Απόλλων Παραλιμνίου-ΠΑΟ Κοσμίου
Καβάλα -Ασπίδα Ξάνθης
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Ορφέας Ξάνθης
Κεραυνός Πέρνης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αετός Ορφανού-Νέστος Χρυσούπολης
Άρης Αβάτου-Α.Ε. Καλαμπακίου
Πανσερραϊκός-Αλέξανδρος Κιλκίς

 

Comments are closed.