xerox
xerox

Μπορεί η 2η αγωνιστική των 13 ομίλων του κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας να μην είχε μεγάλα ντέρμπι αλλά στις σημαντικότερες αναμετρήσεις εύκολα τα φαβορί επικράτησαν και έκαναν σημαντικό βήμα για την πρόκριση τους στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

 

Στις αναμετρήσεις της πρώτης ημέρας, ο Κεραυνός Πέρνης δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και εκτός έδρας νίκησε με (0-3) τους Μυρμιδόνες, η ΑΕΚ Καβάλας ξεπέρασε με επιτυχία το εμπόδιο του Ολυμπιακού Καβάλας τον οποίο νίκησε με (1-0) ενώ ο Κεραυνός Ελευθερών πήρε σπουδαίο εκτός έδρας διπλό στο Νέα Πέραμο με σκορ (1-3). Από κει και πέρα ο Βύρωνας συνέτριψε εκτός έδρας τον Ποσειδώνα με (2-6), ο Ορφέας στην Ελευθερούπολη νίκησε με (4-1) το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και η Νέα Καρβάλη εκτός έδρας νίκησε την Καβάλα 2004 με σκορ (1-3). Την δεύτερη ημέρα τω αγώνων ο Α.Ο.Κ. είχε εύκολο έργο και νίκησε με (6-0) τον Ηρακλή Καβάλας ενώ εύκολη νίκη πέτυχε και ο Αετός Ορφανού επί του ΑΟ Ελαιοχωρίου με (5-0).

 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής των 13 ομίλων του κυπέλλου της ΕΠΣ Καβάλας και το πανόραμα της φετινής διοργάνωσης έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

AO Ποταμιάς-Φάρος Μαριών 2-0

Αίας Παναγίας-Δόξα Θεολόγου 0-5

2η αγωνιστική

Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας 2-2

Δόξα Θεολόγου-Ποταμιά 6-0

3η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-Ποταμιά

Φάρος Μαριών-Δόξα Θεολόγου

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Καλλιράχης 1-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θεαγένης 3-0

2η αγωνιστική

Καλλιράχη- Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-4

Θεαγένης Θάσου-Άρης Πρίνου 0-0

3η αγωνιστική

Αναγέννησης Λιμεναρίων-Άρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης- Θεαγένης

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης 3-2

Χρυσοχώρι- Νέστος Χρυσούπολης 0-5

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Χρυσοχώρι 1-3

Νέστος-Πανιώνιος Ξεριά (5/9)

3η αγωνιστική

Χρυσοχώρι-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Νέστος

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μυρμιδόνες- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β 1-2

Ναζιανζός- Κεραυνός Πέρνης 0-2

2η αγωνιστική

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’ -Ναζιανζός 1-3

Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες 3-0

3η αγωνιστική

Ναζιανζός-Μυρμιδόνες

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’- Κεραυνός Πέρνης

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ποντιακός Ποντολιβάδου 6-1

Άγιος Λουκάς- Ατρόμητος Χαλκερού 0-5

2η αγωνιστική

Ποντολίβαδο-Άγιος Λουκάς 3-0

Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-1

3η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ

Ποντλίβαδο-Ατρόμητος Χαλκερού

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αγίασμα-Μαίανδρος Γέροντα 1-4

Κεραμωτή- Άρης Πηγών 0-2

2η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή 1-2

Άρης Πηγών-Αγίασμα 4-0

3η αγωνιστική

Κεραμωτή-Αγίασμα

Μαίανδρο; Γέροντα-Άρης Πηγών

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Ποσειδώνας 2-2

Βύρωνας-ΑΕΚ Καβάλας 3-2

2η αγωνιστική

Ποσειδώνας-Βύρωνας Καβάλας 2-6

ΑΕΚ Καβάλας- Ολυμπιακός Καβάλας 1-0

3η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Ποσειδώνας-ΑΕΚ Καβάλας

 

 8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ελαιοχώρι- Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-3

Μακεδονικός Αμισιανών-Αετός Ορφανού 3-7

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αμισιανά 2-2

Αετός Ορφανού-Ελαιοχώρι 5-0

3η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ελαιοχώρι

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Ορφανού

 

9ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πιολυστύλου 1-0

Μ.Α.Φιλιππων-Κεραυνός Κρηνίδων 1-1

2η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Μ.Α.Φιλίππων 1-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Ζυγού 4-0

3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Άρης Ζυγού

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Κρηνίδων

 

10ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες 2-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Α.Ο.Κ. Αναβλ.

2η αγωνιστική

Ελπίδες- Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-1

Α.Ο.Κ.-Ηρακλής Καβάλας 6-0

3η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ηρακλής Καβάλας

Ελπίδες Καβάλας- Α.Ο.Κ.

 

11ος όμιλος

1η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς 1-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Βρασίδας 0-5

2η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 3-0

Βρασίδας-Κεραυνός Ελευθερών 1-3

3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς-Βρασίδας Ν. Περάμου

 

12ος όμιλος

1η αγωνιστική

Α.Ο. Κάρυανης-ΑΕ Πιερέων 2004 3-1

Μ.Α. Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-3

2η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου 1-2

Φρίξος Πλατανοτόπου-Α.Ο. Κάρυανης 2-1

3η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου-Α.Ο.Κάρυανης

ΑΕΠιερέων 2004-Φρίξος Πλατανοτόπου


Comments are closed.