xerox
xerox

Σε πολλά γήπεδα του νομού Καβάλας ήταν το ενδιαφέρον στραμμένο στην Ε.Π.Σ. Καβάλας και το Σαββατοκύριακο 29 και 30 Σεπτεμβρίου υπήρχε ποδοσφαιρική δράση για το κύπελλο κατηγοριών αλλά και στα πρωταθλήματα της τοπικής ένωσης.

 

Ειδικότερα να τονιστεί ότι δόθηκε συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας με τη διεξαγωγή της 3ηςαγωνιστικής αλλά και στον 1ο και 3ο όμιλο της Β’ κατηγορίας. Για την Α’ κατηγορία ο Ορφέας Ελευθερούπολης πήρε σπουδαίο εκτός έδρας διπλό με (0-2) στον Φρίξο Πλατανοτόπου, ο Ατρόμητος Χαλκερού νίκησε εντός έδρας με (1-0) τον Μ. Α Φιλίππων ενώ ο Άρης Πηγών πήρε σημαντική νίκη επί του Κεραυνού Κρηνίδων με σκορ (2-0).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα  που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο 29 και 30 Σεπτεμβρίου στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας και στο κύπελλο κατηγοριών, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές  έχουν τα εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Π-Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-0

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ορφέας Ελευθ/λης 0-2

Βύρωνας Καβάλας-ΑΕΚ Καβάλας 1-0

Ολυμπιακός Καβάλας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Μ. Α Φιλίππων 1-0

Άρης Πηγών-Κεραυνός Κρηνίδων 2-0

Δόξα Θεολόγου-Θεαγένης Θάσου 3-0

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (9-1) 9

Δόξα Θεολόγου (8-0) 9

Ορφέας Ελευθερούπολης (3-0) 9

Ατρόμητος Χαλκερού (3-1) 6

Βρασίδας Νέας Περάμου (2-1) 6

Αναγέννηση Λιμεναρίων (5-5) 4

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (6-4) 4

Κεραυνός Κρηνίδων (1-3) 3

Άρης Πηγών (2-4) 3

Θεαγένης Θάσου (2-7) 3

Φρίξος Πλατανοτόπου (3-7) 3

ΜΑ Φιλίππων (3-8) 1

Ολυμπιακός Καβάλας (1-5) 1

ΑΕΚ Καβάλας (1-3) 0

 

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Πλατανότοπος-Βρασίδας Ν. Περάμου

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας

Ορφέας Ελ.-Ολυμπιακός Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Άρης Πηγών

ΜΑ Φιλίππων-Δόξα Θεολόγου

Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης Θάσου

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα-Αγίασμα 3-0
Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας 5-1
Ποσειδώνας Καβάλας-Μυρμιδόνες 1-0
Χρυσοχώρι-Ατρόμητος Λεκάνης 4-0
Ποντολίβαδο-Πανιώνιος Ξεριάς 1-1
ΑΟ Ποταμιά;-ΠΟ Κεραμωτής δ.δ.

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου (9-2) 9

Μαίανδρος Γέροντα (7-2) 9

Ποσειδώνας Καβάλας (4-1) 9

Φάρος Μαριών (7-10) 4

ΠΟ Κεραμωτής (10-4) 3

Αίας Παναγίας (6-7) 3

ΑΟ Ποταμιάς (2-1) 3

Πανιώνιος Ξεριάς (2-3) 2

Ατρόμητος Λεκάνης (1-4) 1

Ποντιακός Ποντολιβάδου (1-5) 1

Μακεδονικός Αγιάσματος (1-6) 1

Μυρμιδόνες Καβάλας (2-5) 0

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα-Αγίασμα
Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας
Ποσειδώνας Καβάλας-Μυρμιδόνες
Χρυσοχώρ-Ατρόμητος Λεκάνης
Ποντολίβαδο-Πανιώνιος Ξεριάς
ΑΟ Ποταμιά;-ΠΟ Κεραμωτής

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣΚ

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Ηρακλής Καβάλας 1-1
Αμισιανά-Άρης Ζυγού 4-1
Καβάλα 2004-Ελπίδες Καβάλας 5-1
Άγιος Λουκάς-Ασπίδα Πολυστύλου 0-3
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Καλλιράχη 3-0
Ρεπό: ΠΑΟΚ Καβάλας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

Καβάλα 2004 (8-3) 6

Μακεδονικός Αμισιανών (6-2) 6

Ασπίδα Πολυστύλου (4-1) 4

Δόξα Αμυγδαλεώνα (3-1) 4

ΠΑΟΚ Καβάλας (2-0) 3

Κεραυνός Καλλιράχης (1-3) 3

Άρης Πρίνου (1-1) 1

Ηρακλής Καβάλας (2-3) 1

Ελπίδες Καβάλας (1-6) 0

Άγιος Λουκάς (0-5) 0

Άρης Ζυγού (3-7) 0

 

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική
Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού
ΠΑΟΚ Καβάλας-Άρης Πρίνου

Ελπίδες Καβάλας-Αμισιανά

Αμυγδαλεώνας-Καβάλα 2004

Καλλιράχη-Άγιος Λουκάς
Ρεπό: Ασπίδα Πολυστύλου

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΑΕ Πιερέων  3-2

Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-6

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΟ Κάρυανης 2-2
ΜΑ Ορφανίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 3-3
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Φωλιάς 1-3
Ρεπό: Κεραυνός Ελευθερών

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

ΑΟ Κάρυανης (8-5) 4

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (6-3) 4

ΜΑ Ορφανίου (4-3) 4

ΑΕ Πιερέων (7-3) 3

ΑΟ Ελαιοχωρίου (3-2) 3

Αστέρας Φωλιάς (4-9) 3

Ένωση Παγ. Δρυάδας (3-3) 2

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (1-3) 1

Κεραυνός Ελευθερών (0-1) 0

Ατρόμητος Ακροβουνίου (7-4) 0

Παγγαίο (0-11) 0

 

Β23 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική
ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΑΕ Πιερέων

Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΟ Κάρυανης
ΜΑ Ορφανίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Φωλιά
Ρεπό: Κεραυνός Ελευθερών

 

Κύπελλο Κατηγοριών

Ασπίδα Πολυστύλου-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-1

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`-Άρης Ζυγού 2-0

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες Καβάλας 6-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άγιος Λουκάς 2-0

Κεραυνός Καλλιράχης- Άρης Πρίνου 1-1 (παρ. 2-1)

Comments are closed.