Με ανάμικτα συναισθήματα ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής οι τρεις ομάδες του νομού Καβάλας αφού ο Α.Ο.Κ. και ο Αετός Ορφανού πήραν σημαντικές νίκες σε αντίθεση με το Νέστο που έχασε στο γήπεδο του.

Μεγάλος κερδισμένος των 3 ομάδων του νομού Καβάλας ήταν ο Α.Ο.Κ. ο οποίος  πέρασε με (1-3) από την έδρα του ΜΑ Καρπερής και πλησίασε την κορυφή. Ο Νέστος Χρυσούπολης στο ντέρμπι της αγωνιστικής δεν τα κατάφερε και εντός έδρας γνώρισε την ήττα από την Ελπίδα Σκουτάρεως με (0-1) με γκολ του Ν. Στεφανίδη στο 41’ με αποτέλεσμα η ομάδα του Σάββα Καρυπίδη να μείνει πίσω στον βαθμολογικό πίνακα. Τέλος στο γήπεδο του, σε ένα δραματικό παιχνίδι ο Αετός Ορφανού ήταν αποτελεσματικός στο α’ ημίχρονο και προηγήθηκε με (2-0) της Δόξα Προσκυνητών αλλά στην επανάληψη είχαμε την αντίδραση των φιλοξενούμενων οι οποίοι πολύ γρήγορα μείωσαν αρχικά και στη συνεχεία έφεραν το παιχνίδι (2-2) στα ίσια. Όμως ο τέλος το συγκρότημα του Αετού Ορφανού βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και στο φινάλε πήρε τελικά την πολυπόθητη νίκη με (3-2) σε ένα παιχνίδι απαγορευμένο για καρδιακούς.

Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που είχαμε στους αγώνες που έγιναν για την 9η αγωνιστική ημέρα στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι τα εξής:

-. Δόξα Προσκυνητών 8 (10-16)

-. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 8 (5-10)

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6 (6-16)

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική

Αναλυτικά οι αγώνες που θα διεξαχθούν για την 10η αγωνιστική ημέρα στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι τα εξής: