Για την προημιτελική φάση του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Καβάλας σήμερα Τετάρτη (20/9) το απόγευμα στο “Βερούλειο” στάδιο ο Βύρωνας Καβάλας “κοίταξε στα μάτια” το Νέστο Χρυσούπολης και αναδείχθηκε ισόπαλος με (1-1) στην κανονική διάρκεια με αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί αρχικά στη παράταση και μετά sτα πέναλτι.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και στα 120′ με φάσεις μπροστά και στις δύο ομάδες ενώ να τονίσουμε ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 2′ με τον Σάσσο που έγραψε το (1-0) και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (1-1) στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας του αγώνα με εύστοχο πέναλτι. Ο Βύρωνας πήρε την πρόκριση στα πέναλτι με ((4-2) Από κει και πέρα και σύμφωνα με τα όσα έγιναν γνωστά από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι ποδοσφαιρικοί αγώνες του κυπέλλου Μ.Α. Αντιφιλίππων-ΑΕΚ Καβάλας και Βρασίδας Ν’εας Περάμου-Αναγέννηση Λιμεναρίων θα διεξαχθούν την επόμενη Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου στις 4 το απόγευμα στα γήπεδα Αντιφιλίππων και Νέας Περάμου αντίστοιχα.