xerox
xerox

Πρεμιέρα με πολύ σημαντικές αναμετρήσεις είχαμε το Σαββατοκύριακο (16-17/9) στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, και οι συγκινήσεις ήταν αρκετές σε όλα τα γήπεδα που φιλοξένησαν ττους αγώνες. Πρεμιέρα είχαμε επίσης για τον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας αλλά και για το πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας.

Σε ένα από τα σημαντικότερα της πρεμιέρας που έγινε στο “Βερούλειο” στάδιο, στο ντέρμπι της διπλανής πόρτας η ΑΕΚ Καβάλας τυπικά φιλοξενούμενη πήρε σπουδαίο διπλό από το Βύρωνα Καβάλας με (1-2). Έγινε ένα παιχνίδι, πλούσιο σε φάσεις και συγκινήσεις με την ομάδα της ΑΕΚ Καβάλας να φτάνει δίκαια στη νίκη αξιοποιόντας την ανωτερότητας και τις περισσότερες ευκαιρίες που είχε.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων που διεξήχθησαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-1η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Περάμου-Εθνικός Ν. Καρυάς 3-1
Ατρόμητος Χαλκερού-Μ.Α.Αντιφιλίππων 0-1
Ηρακλής Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου 0-3 α.α.
Φρίξος Πλατανοτόπου-Αναγέννηση Λιμεναρίων 5-1
Δόξα Θεολόγου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-2
Βύρων Καβάλας-Α.Ε.Κ. Καβάλας 1-2
Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-1

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-1η αγωνιστική

1. Φρίξος Πλατανοτόπου (5-1) 3

2. Απόλλων Χρυσοχωρίου (3-0) 3

3. Βρασίδας Ν. Περάμου (3-1) 3

4. ΑΕΚ Καβάλας (2-1) 3

5. Ναζιανζός Ν. Καρβάλς (2-1) 3

6. ΜΑ Αντιφιλίππων (1-0) 3

7. Κεραυνός Πέρνης (1-1) 1

8. Ορφέας Ελευθερούπολης (1-1) 1

9. Ατρόμητος Χαλκερού (0-1) 1

10. Βύρων Καβάλας (1-2) 0

11.Δόξα Θεολόγου (1-2) 0

12.Εθνικός Νέας Καρυάς (1-3) 0

13.Αναγέννηση Λιμεναρίων (1-5) 0

14.Ηρακλής Καβάλας Αποσύρθηκε

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-2η αγωνιστική

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας, περιλαμβάνει τις εξής αναμετρήσεις:

Ατρόμητος Χαλκερού-Βρασίδας Ν. Περάμου
Εθνικός Ν. Καρυάς-Ηρακλής Καβάλας
Μ.Α. Αντιφιλίππων -Φρίξος Πλατανοτόπου
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Δόξα Θεολόγου
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρων Καβ’αλας
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Ορφέας Ελευθ/ληης
Α.Ε.Κ. Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης

 

 

Β1” κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-1η αγωνιστική

Ποσειδώνας Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα 4-1

Μυρμιδόνες-Αίας Παναγίας 4-0

Ατρόμητος Λεκάνης Άρης Πρίνου 1-3

ΑΟ Ποταμιάς-Ολυμπιακός Καβάλας 1-0

Πανιώνιος Ξεριάς-ΠΑΟΚ Καβάλας 0-0

Κεραυνός Καλλιράχης-Ποντολίβαδο 6-2

Θεαένης Θάσου-Άρης Πηγών 1-2

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-1η αγωνιστική

1. Κεραυνός Καλλιράχης (6-2) 3

2. Μυρμιδόνες Καβάλας (4-0) 3

3. Ποσειδώνας Καβάλας (4-1) 3

4. Άρης Πρίνου (3-1) 3

5. Άρης Πηγών (2-1)3

6. ΑΟ Ποταμιάς Θάσου (1-0) 3

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (0-0) 1

8. Πανιώνιος Ξεριάς (0-0) 1

9. Ολυμπιακός Καβάλας (0-1) 0

10.Θεαγένης Θάσου (1-2) 0

11.Ατρόμητος Λεκάνης (1-3) 0

12.Μαίανδρος Γέροντα (1-4) 0

13.Αίας Παναγίας (0-4) 0

14.Ποντιακός Ποντολιβάδου (2-6) 0

 

Β1” κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-2η αγωνιστική

Ποσειδώνας Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

Ολυμπιακός Καβάλας-Θεαγένης

Μαίανδρος Γέροντας-Ατρόμητος Λεκάνης

Άρης Πηγών-Κεραυνός Καλλιράχης

Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ξεριάς

Αίας Παναγίας-ΠΑΟΚ Καβάλας

 

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-1η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-Άγιος Λουκάς 2-0

Ακαδημία Ελπίδων-Φάρος Μαριών 0-3

Καβάλα 2004-Παγγαίο 3-1

Οι Λύκοι-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.

Άρης Ακροποτάμου-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 0-1

ΑΕ Πιερέων-Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-3

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-1η αγωνιστική

1. Ατρόμητος Ακροβουνίου (3-0) 3

2. Φάρος Μαριών (3-0) 3

3. Οι Λύκοι (3-0) 3

4. Καβάλα 2004 (3-1) 3

5. ΠΟ Κεραμωτής (2-0) 3

6. Ηρακλής Ν. Μυρτοφύτου (1-0) 3

7. Άρης Ακροποτάμου (0-1) 0

8. Άγιος Λουκάς (0-2) 0

9. Παγγαίο (1-3) 0

10. Ελπίδες Καβάλας (0-3) 0

11.ΑΕ Πιερέων (0-3) 0

12. Θράκης Γραβούνας (0-3) 0

 

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-2η αγωνιστική

Οι Λύκοι-Καβάλα 2004

Παγγαίο-Ελπίδες Καβάλας

Θράκη Γραβούνας-Ακροπόταμος

Φάρος Μαριών-ΑΕ Πιερέων

Ηρακλής Ν. Μυρτοφύτου-ΠΟ Κεραμωτής

Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

 

 

Comments are closed.