xerox
xerox

H 2η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας επιφύλαξ ανατροπές, όμορφο και καλό θέαμα, αλλαγές προπονητών και πολλές συγκινήσεις με την υπέσχεση των ομάδων ότι το μέλλον θα είναι καλύτερο στην εξέλιξη του πρωταθλήματος.

Η 2η ήττα του Ατρομήτου Χαλκερού αυτήν την φορά από τον Βρασίδα Ν. Περάμου με (2-4) έφερε αλλαγή στο πόστο της τεχνικής ηγεσίας και την ανάληψη του από τον Σάκη Τσιρονίδη. Κάτι αναλογγο αλλά όχι σίγουρο προέκυψε και στον Ορφέα Ελευθερούπολης με την παραίτηση του Στέλιου Ιγνατιάδη μετά τη νέα ήττα από τον Ναζιανζό Ν. Καρβάλης, αυτήν την φορά με (1-0).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στις αναμετρήσεις που έγιναν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (23-24/9), οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:


Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Tα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού-Βρασίδας Ν. Περάμου 2-4
Εθνικός Ν. Καρυάς-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Δόξα Θεολόγου 1-5
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρων Καβάλας 0-1
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Ορφέας Ελευθ/λης 1-0
Α.Ε.Κ. Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης 1-2

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

1.Βρασίδας Ν. Περάμου (7-3) 6

2. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (3-1) 6

3. ΜΑ Αντιφιλίππων (2-0) 6

4. Κεραυνός Πέρνης (3-2) 4

5. Δόξα Θεολόγου (6-3) 3

6. Φρίξος Πλατανοτόπου (5-2) 3

7. Εθνικός Νέας Καρυάς (4-3) 3

8. ΑΕ Καβάλας (3-3) 3

9. Βύρων Καβάλας (2-2) 3

10. Απόλλων Χρυσοχωρίου (4-5) 3

11.Ορφέας Ελευθερούπολης (1-2) 1

12.Ατρόμητος Χαλκερού (2-5) 0

13.Αναγέννηση Λιμεναρίων (1-6) 0

14.Ηρακλής Καβάλας Αποσύρθηκε

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Βρασίδας Ν.Περάμου-Ηρακλής Καβάλας
Φρίξος Πλατανοτόπου-Ατρόμηκος Χαλκερού
Δόξα Θεολόγου-Εθνικός Ν. Καρυάς
Βύρων Καβάλας-Μ.Α. Αντιφιλίππων
Ορφέας Ελευθ/λης-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Κεραυνός Περνης-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Α.Ε.Κ. Καβάλας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Β1” κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-2η αγωνιστική

Ποσειδώνας Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

Ολυμπιακός Καβάλας-Θεαγένης

Μαίανδρος Γέροντας-Ατρόμητος Λεκάνης

Άρης Πηγών-Κεραυνός Καλλιράχης

Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ξεριάς

Αίας Παναγίας-ΠΑΟΚ Καβάλας

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-1η αγωνιστική

1. Κεραυνός Καλλιράχης (6-2) 3

2. Μυρμιδόνες Καβάλας (4-0) 3

3. Ποσειδώνας Καβάλας (4-1) 3

4. Άρης Πρίνου (3-1) 3

5. Άρης Πηγών (2-1)3

6. ΑΟ Ποταμιάς Θάσου (1-0) 3

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (0-0) 1

8. Πανιώνιος Ξεριάς (0-0) 1

9. Ολυμπιακός Καβάλας (0-1) 0

10.Θεαγένης Θάσου (1-2) 0

11.Ατρόμητος Λεκάνης (1-3) 0

12.Μαίανδρος Γέροντα (1-4) 0

13.Αίας Παναγίας (0-4) 0

14.Ποντιακός Ποντολιβάδου (2-6) 0

 

Β1” κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-3η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Θεαγένης Θάσου

Ατρόμητος Λεκάνης-Ποσειδώνας

Κεραυνός Καλλιράχης-Ολυμπιακός Κ.

Μυρμιδόνες-Μαίανδρος Γέροντας

Πανιώνιος Ξεριάς-Άρης Πηγών

ΠΑΟΚ Καβάλας-Άρης Πρίνου

Αίας Παναγίας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

 

Β12′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-1η αγωνιστική

Aσπίδα Πολυστύλου-Αστέρας Φωλιάς 2-5

Κεραυνός Κρηνίδων-Ν. ΜΑ Ορφανίου 2-1

Μακεδονικός Αμισιανών-ΜΑ Φιλίππων 0-3

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Κεραυνός Ελευθερών 7-2

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-3

Άρης Ζυγού-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-3

ΑΟ Κάρυανης-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-0

Β12′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-1η αγωνιστική

1. Ένωση Παγ. Δρυάδας (7-2) 3

2. Αστέρα Φωλιάς (5-2) 3

3. ΜΑ Φιλίππων (3-0) 3

4. ΑΟ Κάρυανης (2-0) 0

5. Δόξα Αμυγδαλεώνα (3-2) 3

6. Κεραυνός Κρηνίδων (2-1) 3

7. Άρης Ζυγού (3-3) 1

8. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (3-3) 1

9. Ν. ΜΑ Ορφανίου (1-2) 0

10.ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (2-3) 0

11.ΑΟ Ελαιοχωρίου (0-2) 0

12.Μακεδονικός Αμισιανών (0-3) 0

13.Ασπίδα Πολυστύλου (2-5) 0

14.Κεραυνός Ελευθερών (2-7) 0

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-2η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Ασπίδα Πολυστύλου

Αστέρα Φωλιάς-Μακεδονικός Αμισιανών

Ν. ΜΑ Ορφανίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας

ΜΑ Φιλίππων-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Ζυγού

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΟ Κάρυανης

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Οι Λύκοι-Καβάλα 2004 1-7

Παγγαίο-Ελπίδες Καβάλας 2-2

Θράκη Γραβούνας-Ακροπόταμος 0-3 α.α.

Φάρος Μαριών-ΑΕ Πιερέων 0-2

Ηρακλής Ν. Μυρτοφύτου-ΠΟ Κεραμωτής 1-4

Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου 1-1

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

1. Καβάλα 2004 (10-2) 6

2. ΠΟ Κεραμωτής (6-1) 6

3. ¨Αρης Ακροποτάμου (3-1) 3

4. Φάρος Μαριών (3-2) 3

5. Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου (2-0) 3

6. ΑΕ Πιερέων (2-3) 1

7. Παγγαίο (3-5) 1

8. Άγιος Λουκάς (1-3) 1

9. Ατρόμητος Ακροβουνίου (4-1) 0

10.Ελπίδες Καβάλας (2-5) -3

11.Θράκη Γραβούνας (0-6) -4

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Καβάλα 2004- Ελπίδες Καβάλας

Άρης Ακροποτάμου-Οι Λύκοι

ΑΕ Πιερέων-ΑΣ Παγγαίο

Κεραμωτή-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.

Άγιος Λουκά;-Φάρος Μαριών

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Μυρτόφύτο

Comments are closed.